Erdoğan'ın 6 ay önceki konuşması "Ne erken seçimi ya?"

Bu zamana kadar yaptığı açıklamalarda erken seçime karşı çıkan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri 24 Haziran 2018'e alması, 6 ay önce Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Danışma Meclisi Toplantısı‘nda yaptığı konuşmayı hatırlattı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na cevaben yaptığı konuşmada, Tutturdu şimdi ‘erken seçim’ diyor. Seçimin zamanı belli zaten. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa ki bu biliyorsunuz 7 Haziran’da olmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıkladı. Bugüne dek yaptığı açıklamalarda erken seçime karşı çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim kararı alması, 6 ay önce Ak Parti Konya İl Danışma Meclisi Toplantısı‘nda yaptığı konuşmayı hatırlattı. Erdoğan o konuşmasında, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt olarak, "Sen daha neyin erken seçimini istiyorsun ya… Daktilolar Başbakanlığın önüne fırlatılmıyor ki. Böyle bir durum yok. O bunların geçmişinde vardı. Herkes aç susuz öyle bir noktaya gelmişti." diye ifadelerde bulunmuştu.

OLUMSUZ YANIT VERMİŞTİ

29 Ekim 2017’de, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına sert ifadelerle olumsuz yanıt veren Erdoğan bu kez Bahçeli'nin 'Bu iş 2019'a kadar gitmez 26 Ağustos'ta erken seçim yapılsın' çağrısına 24 saat içinde yanıt verdi ve seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılacağını açıkladı. 

'AK PARTİ İKTİDARLARINDA ÇIKMAZ SOKAK OLURSA ERKEN SEÇİM OLUR'

"Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik" diyen Erdoğan, geçtiğimiz Ekim ayında Konya'da İll Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt vermiş ve "Demokrasilerde zaman bellidir. Zamanı gelince seçim yapılır. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa -ki bu biliyorsunuz 7 Haziran’da olmuştur; koalisyon görüşmeleri, vesaireler filan, hiçbir neticede alınmayınca- orada ne yaptık, dedik ki, eyvallah erken seçim." sözleri ile yanıt vermişti.

DAKTİLOLAR BAŞBAKANLIĞIN ÖNÜNE FIRLATILMIYOR Kİ BÖYLE BİR DURUM YOK

Erdoğan, 29 Ekim 2017’deAk Parti Konya İl Danışma Meclisi Toplantısı‘nda erken seçimle ilgili şunları söylemişti: 

“Tutturdu şimdi ‘erken seçim’ diyor. Seçimin zamanı belli zaten. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa ki bu biliyorsunuz 7 Haziran’da olmuştur, koalisyon görüşmeleri vesaireler falan bir netice alınmayınca orada ne yaptık, eyvallah erken seçim. Ne oldu? Gittik erken seçime, rezil rüsva oldun. Yani bizim bunlardan korkmak diye bir derdimiz yok. Sen daha neyin erken seçimini istiyorsun? Daktilolar başbakanlığın önüne fırlatılmıyor ki böyle bir durum yok. O bunların geçmişinde vardı, biliyorsunuz her şey iflastaydı, daktiloları geliyor başbakanlığın önüne fırlatılıyordu, herkes aç, susuz öyle bir noktaya gelmişti o zaman seçim üstüne seçim, seçim üstüne seçim ama hamdolsun bizde böyle bir durum yok. Şu anda azimle, kararlılıkla biz geleceğe yürüyoruz. İnşallah yıl sonu itibarıyla da büyümede onu yakalayacağız.”

Erdoğan: "Hodri meydan" diyorlardı, "buyurun meydan" demek zorunda kaldık, erken seçim lafını telaffuz etmiyorduk

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALI YIGIT
ALI YIGIT - 4 yıl Önce

Ne var bunda.... 5 ay önce muhalefet erken secim istiyordu... ne oldu simdi.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 4 yıl Önce

AK PARTİ İKTİDARLARINDA ÇIKMAZ SOKAK OLURSA ERKEN SEÇİM OLUR.YOKSA ÇIKMAZ SOKAĞA MI GİRDİK?

Zuhal ASMA
Zuhal ASMA - 4 yıl Önce

ATAlarimiz ne demisse GÜNÜMÜZDE onlarin sozlerine IHTIYAC BUYÜDU


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344