Erdoğan'ın Kazakistan gezisine MHP'den Semih Yalçın ve Deniz Depboylu'da katıldı

Kazakisatan'a resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heyetinde MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın ile MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu da yer aldı.

Erdoğan'ın Kazakistan gezisine MHP'den Semih Yalçın ve  Deniz Depboylu'da katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından resmi törenle karşılandı. Karşılama töreninde AKP'li isimlerin yanı sıra MHP'li iki ismin de bulunması dikkat çekti.

Daha önce de Erdoğan'ın heyetinde yer alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın yanısıra MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu da Kazakistan ziyaretinde yer aldı.

Ziyarette ayrıca Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AKP Amasya Milletvekili Haluk İpek, AKP Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam da hazır bulundu.

“Yakında Erdoğan'ı kelepçeli görebilirsiniz”

Semih YalçınÇağlayan Adliyesi’nde FETÖ'cü polislere yönelik yapılan muameleyi eleştirmişti. Yaşananları dram olarak nitelendiren Yalçın, “Orada meydana gelenler zulümdür. Böyle mütalaa etmek lazım. Yani siz kendi müesseseniz içerisindeki belirli isimleri, ‘Görevlerini yapıyor’ demek suretiyle takibata alırsanız, hatta bu takibatı da yasal ölçüler içinde değil de onları aşağılamak suretiyle yani kelepçeleyerek veya ona benzer bir takım işkence usulleriyle zapturapt altına alırsanız buna zulmetmek denir. AKP’nin adayının çok sıkça konuştuğu ve ifade ettiği bir lafı kendisine hatırlatarak buradan bu hadiseleri telin ettiğimizi ve reddettiğimizi ifade edeyim. Zulüm ile abad olunmaz.” ifadelerini kullandı.

Yalçın, “Ama şunu çok iyi bilmesi lazım. Sayın Erdoğan bu yaptıklarının hesabını mutlak surette verecektir. Çünkü zalimler eninde sonunda onun hesabını, halk indinde, yargı önünde veya bir başka şekilde verirler. Bugün o insanlara, büyük bir ihtimalle suçları olmadığı halde kelepçe takıyorsa, yarın bir gün ya da çok yakın zamanda Sayın Erdoğanı da kelepçeli görebilirsiniz. Yargının önüne o şekliyle çıktığına şahitlik edebiliriz.” demişti.

 'Erdoğan bir çılgındır'

Öte yandan “ Erdoğan, siyasi ikbali ve Köşk hırsı uğruna devletin valilerini bile kullanmaktan çekinmeyen bir çılgındır” demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetci Alperen
Gurbetci Alperen - 2 yıl Önce

Polisin,askerin fettocu su,ulkucusu,solcusu,sağcısı olmaz..bu tip ayrıştırma göz bebeklerimize zarar verir..ve zaman gosterdi ki,suçu bucu diye hapise atılan polisler aslanlar gibi görevini yapmış...selam ve dua

Mehmet Ak
Mehmet Ak - 2 yıl Önce

Dönekliğin nasıl olduğunu görünüz .

SIRADAKİ HABER