Erdoğan talimat verdi... AK Parti'nin kurucular listesi değiştirildi

AK Parti’de bazı isimlerin kurucular kurulunda olmadığı halde, "kurucu" olarak nitelendirilmesi üzerine liste Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla güncellenip vekiller ve parti teşkilatına gönderildi.

banner311
Erdoğan talimat verdi... AK Parti'nin kurucular listesi değiştirildi

AK Parti’nin Kurucular Kurulu listesinde yer alan bazı isimlerin kurucular arasında yer almamasına rağmen kamu oyunda kurucu olarak adlandırılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan listenin güncellenmesi için talimat vermişti. AK Parti'nin kurucular listesi güncellenerek milletvekillerine ve teşkilata gönderildi. AK Parti Genel Merkezi'nden gönderilen yeni listede 68 kişilik kuruldan 6 kişinin istifa ettiği, 4 kişinin ihraç edildiği ve 4 kişinin vefat ettiği bilgisi yer aldı. 

ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞTİ

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; son süreçte AK Parti ile yollarını ayıran bazı isimlerin kurucular kurulu arasında yer aldığı yönündeki yanlış bilgilerin kamu oyunda yer alması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan listenin güncellenmesi için kurmaylarına talimat verdi. AK Parti Genel Merkezi Kurucular Kurulu listesinin güncel halini hazırladı. Listede partiden ihraç edilenler ile yollarını ayıranlar da belirtildi. Listenin güncel hali milletvekillerine ve parti teşkilatlarına gönderildi.

SİTEDEN KALDIRILDI

AK Parti’nin resmi internet sitesinde de Kurucular Kurulu'nun güncel hali yer aldı. Kurul içerisinde daha önceden yer alan ama daha sonra istifa eden veya partiden ihraç edilen isimler siteden kaldırıldı.

AK PARTİ'NİN KURUCULAR KURULU'NDAN ÇIKARILAN İSİMLER

Ali Babacan, İdris Naim Şahin, İsmail Tatlıoğlu, Mehmet Nail Berzek, Mehmet Yaşar Öztürk, Mustafa Öztürk’ün Kuruculardan istifa eden isimler olduğu belirtilirken, Yaşar Yakış, Mehmet Gazioğlu, Fatma Ünsal, Erdal Öner’in ise partiden ihraç edildiğinin altı çizildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.