Erdoğan’dan fırça yedi, “Susma orucu”na başladı ödülünü aldı, Şimdi AKP Milletvekili adayı

Yeni Şafak yazarı Ayşe Böhürler, AK Parti İstanbul 2.bölge16.sıradan aday oldu.

Erdoğan’dan fırça yedi, “Susma orucu”na başladı ödülünü aldı, Şimdi AKP Milletvekili  adayı
banner170

Ayşe Böhürler, 2012 yılının Ağustos ayında Başbakan Erdoğan’dan fırça yemesiyle gündeme gelince susma orucuna başladığını açıklamıştı.

2012 Ağustos başında AKP MKYK toplantısında, Şemdinli'de yapılan operasyon ve işkenceden hüküm giyen Sedat Selim Ay'ın İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanması tartışmalara sebep olmuştu.

 Ayşe Böhürler, "Şemdinli'de pek çok ölüm olduğu iddia ediliyor" deyince Erdoğan’ın, "Yok öyle bir şey. Kaynağın Fırat Haber Ajansı mı?" diye azarladığı ortaya çıkmış; bunun üzerine AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayşe Böhürler, "susma orucu" tuttuğunu Yeni Şafak’taki köşesinde şöyle açıklamıştı:

 "Her ne kadar İslâm âlimleri, Meryem suresi 26. Ayette geçen Hz. Meryem'in Allah'ın tavsiyesi olan 'susma orucunun' tek başına ibadet olmayacağını söyleseler de, bugünlerde canım fena halde 'susma orucu' tutmak istiyor. Kör, sağır, dilsiz olmayı yasaklayan bir dine mensup olup gördüklerimizi işittiklerimizi ifade etmemek arasında çelişkiler yaşarken en iyisi ibadet kabul edilmese de susma orucu tutmak!"

Ne diyelim? 

Böhürler, orucunu tuttu; ödülünü aldı; bayrama kavuştu.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 11 ay Önce

Demekki kürt, kürdü tutuyor, ey türk uyan sende türkü tut.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151