Esad'dan ilk açıklama!

ABD, İngiltere ve Fransa'nın gece yarısı Suriye'ye düzenlediği operasyon sonrası Beşar Esad ve Hasan Ruhani'den açıklama geldi.

banner311

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD, İngiltere ve Fransa tarafından gerçekleştirilen ortak hava saldırısına ilişkin olarak, "Batı kontrolünü kaybettikten sonra saldırdı" dedi.

Esad-Ruhani görüşmesi

İran'ın Suriye'deki Esad rejimine desteğini bildirmek için telefon görüşmesini gerçekleştirdiğini belirten İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, " Esad'ı yaradım, yanınızdayız mesajı verdim" dedi. 

İran haber ajansı Tasnim'e de açıklama yapan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Böyle saldırılar Ortadoğu'da çözümden çok yıkım getiriyor. Amerika bu tür saldırılarla bölgedeki varlığını meşrulaştırmaya çalışıyor" şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 13:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Halil Demirci
Halil Demirci - 3 yıl Önce

ABD NİN SURUYEYİ VURMASI KALIN TARAFINDAN OLUMLU KARŞILANDI.MAŞALLAH GEÇ KALMIŞTI ZATEN AÇIKLAMAKTA.RUSLAR ÜSSÜ OLDUĞU SUREYEYE YARDIM EDEREK HASARI DENGELEDİ SEKS KIRALI KOVB0Y FÜZE DENEMESİ YAPTI MİDYAN KIRALI ESADDAN KORKTUĞU İÇİN GECE BASKIN YAPABİLDİ.AT OĞLUM BİR KAHKAHA HUN ZTZ.