Eskişehir Valiliği'nden yasaklı maske satışı

Ücretsiz olarak dağıtılmasına karar verilen ve Eskişehir Valiliği tarafından üyelere gönderilen mesajda maske satışının firmalara devredileceği iddia edildi.

banner311
Eskişehir Valiliği'nden yasaklı maske satışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından koronavirüs salgınından korunmak amacıyla maske satışının yasaklanmasının akabinde Eskişehir Valiliği hakkında korkunç bir iddia ortaya atıldı. Eskişehir Valiliği'nin maske satışı yapması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Satışı yasaklandıktan sonra ePttAVM ve E-Devlet üzerinden ücretsiz olarak dağıtımına başlanan koronavirüs maskelerinin Eskişehir Valiliği tarafından ticari kuruluşlara satılacağı belirlendi.

MASKE SATIŞI İDDİASI

Eskişehir Ticaret Odası tarafından üyelere gönderilen mesajda 10 ve üzerinde alışanın olduğu işletmelere, Eskişehir Valiliği'nce bedeli karşılığında maske temin edileceği belirtildi. Firmaların bu başvuruları internet üzerinden gerçekleştireceği ifade edildi.

Alınan karar doğrultusunda maskelerin ücretsiz dağıtılması beklenirken ve bunun yanında da eczanelerin ve medikal işletmelerinin maske satışı yapması yasaklanırken devletin bir kurumu olan Eskişehir Valiliği'nin maske satışı yapması akılları karıştırdı.

Eskişehir Valiliği maske

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.