Esnafın koronavirüsü çaresizliği: "100 lira yevmiye alıyorduk şimdi 25 lira"

Tüm dünyayı esir alan koronavirüs en çok esnafı etkilemesi dikkat çekti. Türkiye’de yüzlerce dükkan kepenk indirirken, on binlerce kişi de ücretsiz izne çıkarıldığı bildirildi.

banner311
Esnafın koronavirüsü çaresizliği: "100 lira yevmiye alıyorduk şimdi 25 lira"

Yeniçağ TV, Ankara’nın en yoğun yerlerinden birin olan Ulus halinde esnafın durumunu yerinde gözlemlendi. Tüm çalışanların ortak cümlesi 'çaresiziz' olması dikkat çeti.

YEVMİYE İLE ÇALIŞAN İŞÇİLER “CUMHURBAŞKANI NE DİYORSA O OLUYOR!

"Sabah geliyoruz akşam gidiyoruz, akşama kadar oturuyoruz. Hiç iş yok memleketin durumu ortada. Esnaf çok durumda her geçen gün kan kaybediyoruz. Tam bir rezillik işin sonu nereye gidiyor bilmiyoruz. 100 lira yevmiye alıyorduk bu şimdi 25 liraya kadar düştü. Hükümetten, Cumhurbaşkanınından yeni paket açıklamasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanı tek adam olduğu için, o ne dediye o olduğu için bunu da yapmak zorunda.”

“Emekli zaten maaşını alıyor ama işten çıkarılmış adamın hiçbir geliri yok. İşsizlik maaşına başvur diyor ama biz cahil adamız, bizim internetle ne alakamız var. Okuma yazma bilsek zaten biz bu işi yapmayız. Ekonomi Bakanı televizyona çıkıyor “yardım ediyoruz” diyor. Kime yardım ediyorsunuz?”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.