Ethem Sancak “Bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir”

Ethem Sancak, Akit gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Canıtatlı’nın sorularını cevaplandırdı.

banner311
Ethem Sancak “Bir Arap,  ruhunu Batıya  satmış olan  50 Türk’e  bedeldir”

Ethem Sancak’ın “Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” sözleri dikkat çekti.

İşte o röportajdan bir bölüm…

“SOSYALİZMDE MAL BÜTÜN HALKINDIR” DERDİK

Ben bu toprakların çocuğuyum. Gelecek neslime miras bırakmak için değil. Sonuçta para ALLAH’ındır çünkü. Ben buna inanıyorum. Sosyalizmde ve kapitalizmde böyle değil. “Sosyalizmde mal bütün halkındır” derdik. Kapitalizmde ise ‘Mal benimdir’ ilkesi geçerli. Bir nüans farkı var sonuçta. Bu fikirden hareketle, ben bugüne kadar kapitalist olamadım. ‘Mal benimdir’ de demedim. Torunuma miras bırakayım diye bir hesabım da olmadı. Ben sadece ve sadece servetimle ülkeme nasıl faydalı olabilirim diye gayret ediyorum. Servetim benim değil bizi yaradanındır.

MÜSLÜMANLAR ORTAKLIĞI SEVER

Katar’ın da savunma sanayii konusunda projeleri vardı. Bir araya geldik ve süreci başlattık. Bu kapsamda ümmete hizmet edecek bir şirket kurmak için çaba gösterdik. Stratejik yönden baktığımızda çoğunluğun bizde olması gerekiyordu. Öyle de yaptık.(Yüzde 51) Bana ait olan hisseyi de ikiye böldük. Ben ortaklığın güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Beşere yaraşan da ortaklıktır. Müslümanlar ortaklığı sever. Ortağı olmayan tek güç bizleri yaradandır.

BİR ARAP, RUHUNU BATIYA SATMIŞ OLAN 50 TÜRK’E BEDELDİR

Biz milletten çok ümmetin şirketiyiz. Mesela Ömer Muhtar Libyalı olmasına rağmen İslam ümmetinin bayraktarı idi. Selahaddin ise Şarkın sevgili sultanı olarak anılır. Horasanlı Ebu MüslümTürkmen idi. Biz kavmiyet bakışı ile bakmıyoruz olaylara...Ümmet gözüyle bakıyoruz. Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir. Düşünün ki, ‘Ben Türküm diyen birisi kalkıp ajanlık yapıyor, ülkesini satıyor. Şimdi bir misal verelim. İstanbul’da öldürülen Kaşıkçı mı muhterem adamdı yoksa Can Dündar mı? Birisi istibdada karşı başını verdi, diğeri ise aşağılık bir şekilde Almanlara sığındı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Çubukbeyi
Çubukbeyi - 2 yıl Önce

Hadi be ,Bizim buralarda şöyle derler “Sallanda boyunu görelim”Zamanlaman çok manidardır.Derdin ne senin arkadaş !..Bilmende fayda var kanaatindeyim.Arkana aldığın güçle rüzgara karşı çödürme şunu da aklında tut bizler ümmetçi değil Allah’a(c.c) iman etmiş samimi Müslüman Türkleriz. Gönlümdeki düğümü. saraylarda süremem. “Dağlarda sürdüğümü. Bin cihana değişmem. Şu öksüz Türklüğümü...Bunu da Atsız Hoca söylemiş.

Büyük Osmanlı
Büyük Osmanlı - 2 yıl Önce

Tam bir alçaklık, sendende ancak bu beklenirdi. Ortadoğuda Türkleri arkadan vuran alçakların topu bir Müslüman Türk edermi acaba sen onu söyle.

mustafa kara
mustafa kara - 2 yıl Önce

tarihte hain de, satılan da,uşak ta bellidir,yoruma bile gerek yok...

Osman Bey
Osman Bey - 2 yıl Önce

Bir akıl yoksunu ''“Bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” demiş!
Bizde diyoruz ki: ''Madem ki Araplar çok iyi neden Suriyeliler Ülkemizde? Ruhunu satan birini arıyorsa bu zat gidip Arabistan'a baksın."

Cem
Cem - 2 yıl Önce

Ruhunu hükümete satmamış, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yememiş, kan tükürse de kızılcık şerbeti içtim diyen 1 TÜRK ; dünyaya bedeldir.

Bitigçi
Bitigçi - 2 yıl Önce

Hadi ya tam haramzade lafı

Farabi
Farabi - 2 yıl Önce

Bu adini soylemek bile istemedigim sahsa sunu demrk isterim ; evinizde ,is yerinizdr , yasadiginiz herhangi bir yerde ,toplum yararina olsun. ,olmasin bir arab ' la ilgili araç ,gerec ,bir alet , bir civi ....onlari gectim bir kalem bulabilirmisiniz ? HAYIR arabin ; insanliga. Yuk olmaktan baska misyonu yoktur .....NOKTA..........

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

adam haklı