Evde Kal çağrısına tepki gösteren TIR şoförü Malik Yılmaz gözaltında

Evde Kal çağrıları sonrasında çalışmak zorunda olduğunu belirterek bu düzenin kendilerini öldüreceğini söyleyen TIR şoförü Malik Yılmaz gözaltına alındı.

banner311
Evde Kal çağrısına tepki gösteren TIR şoförü Malik Yılmaz gözaltında

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Evde Kal çağrıları sonrasında Tik Tok üzerinden yayın yapan TIR şoförü 'Çalışmazsan bana ekmek yok. Bu düzen bizi öldürecek." sözlerinin altında savcılık tarafından gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabı üzerinden Evde Kal çağrıları sonrasında çalışmak zorunda olduğunu beyan eden Malik Yılmaz adlı TIR şoförü gözaltına alınarak hakkında 'kanunlara uymamaya teşvik' suçundan işlem başlatıldığı ifade edildi.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup, 29 Mart saat 11.30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır. Şahıs hakkında kanunlara uymamaya teşvik suçundan adli işlem başlatılmıştır" denildi.

TIR şoförü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınında, "Şimdi diyorsunuz ya 'Evde kal Türkiye' diye. Nasıl kalalım baba? Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim ben. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriğimi, suyumu, kirayı ödeyemem. Bunları zaten ödememek ölmekten beter, öleyim daha iyi. Bizi bu duruma getirmeden önce önlem alın. Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan, kepazelikten ölmüşüm ya da virüsten. Ama beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür." ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.