Fatih Altaylı'dan Bülent Arınç'a "Utanarak izledim"

banner155

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, "Ergenekon'da tutuklama kararları geldiğinde utandık, Başbakan'ımız 'Çıldırdı mı bunlar' dedi" ifadesinden dolayı tepki gösterdi.

Fatih Altaylı'dan Bülent Arınç'a "Utanarak izledim"
banner170

Altaylı, "Arınç siyasette her zaman 'özü sözü bir, düşündüğünü söyleyen bir adam' imajı çizmeye çalışmıştı. Bu imajın yerle yeksan oluşunu izledim. Utanarak" dedi. 

"Başkası adına utanmak" başlığıyla yayımlanan yazısında Altaylı, 275 sanıklı Ergenekon davasıyla ilgili olarak Arınç'ın o dönem "Türkiye bağırsaklarını temizliyor" dediğini hatırlattı. 

"Arınç, generaller tutuklandığında nasıl üzüldüklerini, ne yapacaklarını bilemediklerini falan anlattı. Bunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan olsa inanırım. En azından İlker Başbuğ’un tutuklanmasına ciddi ciddi dertlendiğini biliyorum. Bunu o zaman da saklamamış, söylemişti" diyen Altaylı, sözlerine şöyle devam etti:

"Fakat Arınç’ın bu konudaki inandırıcılığı yüz üzerinden sıfır. Hatta sıfırın bile altı. O günlerde, 'İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz' diyen... O günlerde bu komplo operasyonlarla ilgili 'Türkiye bağırsaklarını temizliyor' diyen sanki bir başkasıydı. Kameraya baka baka, hadi kameraların hafızası yok, aklı yok ama karşısındaki gazetecilerin gözünün içine baka baka bunu nasıl söyledi, kendine olan saygısını ne zaman bu kadar örseledi anlamak mümkün değil."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baştürk
Baştürk - 9 ay Önce

Sayın Altaylı sende yamuk bakıyorsun dürüst değilsin.Mit müsteşarını ve bakanlarını yargılatmayıp engel olan sayın Erdoğan Genel kurmayını yargılatması ne kadar samimi olduğunu seninde buna laf edememen ne kadar yiğitlik anlayamadım.?

gurbetci
gurbetci - 9 ay Önce

saltanati ogluna devretti. ne milketin vekili b7nlar bizi temsil efrmez vekillik saltanat ve sirjet ceo luguna dondu

Cevdet Dogan
Cevdet Dogan - 9 ay Önce

Bir şey daha söyledi "dün dün dur bu gün bu gün"

Mehmet Eyripala
Mehmet Eyripala - 9 ay Önce

KUBİLAY KATİLİ DEDESİNİN SABIKASINI TEMİZLEMEK İSTEMİŞTİR.

ali veli
ali veli - 9 ay Önce

tek merak ettiğim husus.Ankara Büyük şehir Belediyesinin eski başkanı Melih GÖKÇEK ile girdiği o aşağılayıcı ve pis kokular içeren karşılıklı iddiaları sonrası Melih GÖKÇEK ile aynı parti çatısı altında nasıl bulunabiliyor..Bir gerçek varki siz ikinizi aynı çatı altında barındırabiliyor sa bir parti,oradan asla ve asla millet menfaati çıkmaz.

solmaztürk
solmaztürk - 9 ay Önce

ACABA BANA APTAL DİYEBİLİRSİNİZ DİYEN ŞAHIS utanmış mıdır?

SIRADAKİ HABER

banner151