Fatih Altaylı Ülkücüler hakkında ettiği söz yüzünden ceza aldı!

Fatih Altaylı Habertürk'teki Teke Tek programına İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’i konuk etmiş, program esnasında Ülkücülere yönelik ağır benzetmeler yapmıştı.

banner311
Fatih Altaylı Ülkücüler hakkında ettiği söz yüzünden ceza aldı!

Fatih Altaylı programda kendisine yönelik sosyal medyadan tehditler geldiğini açıklamıştı.

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener söze girerek evinin basıldığını hatırlattı.

Fatih Altaylı “Ben umursam sizde pek umursamazsınız, hiç umurumda olmaz benim. Boş verin bunları, şöyle diyoruz biz bunlara İt ürür, kervan yürür diyoruz ve itlerle uğraşmıyoruzdedi.

RTÜK, FATİH ALTAYLI'NIN KÜFRÜNÜ AFFETMEDİ

Toplanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 'prime time'da yayınlanan ve her yaştan insanın ekran başında olabileceği bir saatte "it ürür, kervan yürür", "itlerle uğraşmıyoruz" şeklindeki ifadelerin kullanmasını değerlendirdi.

RTÜK, yayında Meral Akşener'in başından geçen durumu kastederek "…. itlerle uğraşmıyoruz" ifadesinin ve sonrasında Altaylı'nın "it ürür, kervan yürür" cümlesinin dilin düzeysiz ve kaba kullanılarak olay sırasında orada bulunan kişilerin manevi haklarını zedeleyici düzeyde olduğu kanaatine vardı.

PARA CEZASI KESİLDİ

Üst Kurul, söz konusu ifadelerin 6112 sayılı yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle yayıncı Habertürk'e üst sınırdan idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 00:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.