Fatih Tezcan için Ankara Barosu da harekete geçti

atih Tezcan'ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama yaptığı Atatürk yorumu infial yarattı.

Fatih Tezcan için Ankara Barosu da harekete geçti

Sosyal medyada Tezcan'ın paylaşımına karşı '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i oluşturulurken, gelen tepkiler sonrası Ankara Barosu da Fatih Tezcan için harekete geçti.

Yazar Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama skandal bir tepki gösterdi. Tezcan'ın yorumu, sosyal medyada infial yarattı ve '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i ile gündem oldu.

Tezcan, Yeni Şafak gazetesinde bulunan Turkcell reklamını eleştirdi. Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda skandal ifadeler kullandı.

Tezcan, “‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...” paylaşımında bulundu.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

Tezcan'ın paylaşımı sosyal medyada adeta infial yaratırken, '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i oluşturuldu.

Fatih Tezcan'dan infial yaratan Atatürk mesajı! Twitter'da tepkiler çığ gibi

ANKARA BAROSU'NDAN SUÇ DUYURUSU

Gelen tepkilerin arından Ankara Barosu da Fatih Tezcan için harekete geçti. Baro'nun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Fatih Tezcan'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Atatürk'ün manevi hatırasına alenen hakaret etmesi nedeniyle baromuzca ilgili paylaşım dolayısıyla suç duyurusunda bulunulmuştur" ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE