Ferrarisini satan bilgeye rakip var! "Jipinde dua eden derviş"

Yeni Şafak yazarı Serdar Turgut, Batı'nın süper kahramanlarına alternatif kahramanlar sunduğu köşe yazısında öyle bir hikâye anlattı ki ferrarisini satan bilgenin pabucunu dama attı.

Ferrarisini satan bilgeye rakip var! "Jipinde dua eden derviş"

Turgut'un anlattığı hikâye şöyle:

"Birisinden bahsettiler, güzel bir jipi var, kurallar dâhilinde hızlı kullanmayı seviyor, arabanın hakkını veriyor yani.

Onunla yolculuk eden bir dostum dedi ki, bir şey dikkatimi çekti, ne zaman eski ve kötüce bir arabanın yanından geçse yavaşlıyor, bazen geçmek istemiyor, mecbur kalınca da daha bir ihtimamla geçiyor ve o sırada dudakları kıpır kıpır bir şeyler mırıldanıyor.

Niçin diye sordum.

Önce cevap vermek istemedi ama ısrarıma dayanamayarak yüzü mahcubiyetle kıpkırmızı, dedi ki: Benim ilk arabam eski ve kötü idi, ne zaman yanımdan bir jip hızla geçse gıpta eder, biraz da bozulurdum, şimdi benim jipim var, kendimi o arabaların içindekilerin yerine koyuyorum, rahatsız olmasınlar, hele bir de yanlarında çocukları varsa mahcubiyet duymasınlar diye böyle yapıyorum. Peki dedim, bir de bir şeyler mırıldanıyorsun? Hepten utanarak dedi ki, dua ediyorum abi; “Ya Rabbi bu kardeşime benimkinden daha güzel bir araba ver!” Şimdi siz söyleyin Batman mi daha kahraman bu güzel adam mı?"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zuriye mumcu
Zuriye mumcu - 6 ay Önce

Ne üzüldüm hönkure höküre ağladim

SIRADAKİ HABER