FETÖ başı 7 yıl önce Boğazın üzerinde F16 resmi ile röportaj vermiş

banner155

Fethullah Gülen'in ABD'li Wall Street Journal gazetesine 2010'da röportaj verdiği esnada, odasının duvarında İstanbul boğazının üzerinden uçan bir F-16 uçağı fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

FETÖ başı 7 yıl önce Boğazın üzerinde F16 resmi ile röportaj vermiş
banner170

OdaTV'nin haberine göre, Amerikan Wall Street Journal gazetesine 7 yıl önce verdiği İHH'nın Gazze yardım gemisine ilişkin "İsrail'in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır" sözleriyle hafızaya kazanan röportajda önemli bir ayrıntı daha var. Gülen'in yaşadığı yerde yer alan bir tablo. Tabloda bir F-16 uçağı Boğaz Köprüsü'nün üstünde uçarken görülüyor. Tablo o denli dikkat çekici ki bu durumu Wall Street Journal muhabiri de not ediyor. Öte yandan söz konusu ayrıntı, Wikileaks belgelerinde de yer alıyordu. "Gölge CIA" olarak bilinen Stratfor'dan Wikileaks'e sızan belgelerde söz konusu röportaj ve ayrıntı da yer alıyor.

Önemli bir ayrıntı ise Hava Kuvvetleri'ne ait söz konusu F-16'ların 15 Temmuz'da kritik görev yapması. F-16'nın geçtiği Boğaz Köprüsü de darbe gecesi kalkışmanın başladığı yer olmuştu.

Google translate çevisi:

Sayın Gülen, eleştirmenler ve taraftarların Türkiye'deki nüfuzunun niteliği ve ulaşabileceği ölçüde bağışladığı için şaşkın bir figürü uzun süre kesmiş bulunuyor.

Çarşamba günü bir öncül koridorunda * Türkiye'nin haritası, Kuran ayeti ve Boğaziçi üzerindeki bir Türk F-16 jetinin süslediği bir ziyaretçiye liderlik eden * Kendisi, apolitik bir öğretmen olarak tasvir etti. "Kendimi takipçileri olan birini düşünmüyorum" dedi.

* Görüş: Türkiye'nin radikal kayması
* Yeni Yardım Gemi Gazze Başkanları
* İsrail, Gazze'deki Blokajını Kolaylaştırmayı Keşfediyor
* Türk Grubu Şehitlikte Zafer Gördü
* İsrail'in İzolasyonu Derinleşiyor
* İsrail ve Yurtdışında, Raid, Askeri Yargısına Eleştiri Vermektedir
* Marmara'ya Çıkarken Çatışma Öldürüldü
* Kapsam: WSJ.com/Mideast

1941 doğumlu Bay Gülen, üç yıl süreli eğitim ve Sufi ustaları ile çalıştıktan sonra, 17 yaşında devlet lisanslı bir imam haline geldi. Bir askeri-laikçi kuruluşun yönetiminde olan Türkiye, İslami çalışma ve yatılı salonlar için ulusal bir örgüt kurarak zengin Müslümanlardan destek alıyor ancak zaman zaman yasalara aykırı davranıyordu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151