FETÖ'de para kavgası

banner155

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ABD’ye kaçan FETÖ’cülerle ABD’de yaşayan FETÖ’cüler arasında gerilim yaşanıyor. Sebebi ise Türkiye'den gidenlerin ABD'deki FETÖ'cü kurumların işlerine karışması ve para çarkına dahil olmak istemesi.

FETÖ'de para kavgası
banner170

Aydınlık'tan Zeynep Sıla Kemahlı'nın "içinden bilgi alan bir kaynaktan" aktardığı habere göre 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının ardından ABD'ye kaçan FETÖ mensuplarıyla, uzun yıllardır ABD'de yaşayanlar arasında gerilim yaşanıyor!

FETÖ'CÜLER TÜRKİYE'DEN YÜKLÜ MİKTARDA PARA İLE KAÇTI

Çatışmanın asıl nedeni ise, Türkiye'den kaçan FETÖ'cülerin ABD'ye giderken yanlarında yüklü miktarda para götürmesi. Habere göre ABD'de yaşayanlar, maddi sıkıntı çektiklerini belirtirken, Türkiye'den para kaçıranların hem lüks içinde yaşadığı hem de FETÖ'nün ABD'deki para çarkına girmek istedikleri bildirildi.

Buna göre çatışmanın ilk fitili kapatılan Zaman gazetesi Washington Sorumlusu Ali Aslan ile Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı arasında yaşanan bir kavga ile ateşlendi. Dumanlı'nın, darbe girişiminin ardından yüklü miktarda parayla ABD'ye kaçtığı, Aslan'ın bu durumdan rahatsız olduğu ve sık sık dile getirdiği öğrenildi.

TÜRKİYE'DEN GELEN SUÇLANIYOR

ABD'de yaşayan FETÖ'cülerin Türkiye'den gelenleri, “Bu pisliği siz yarattınız” diyerek suçladığı öğrenildi. Türkiye'den gidenlerin ise bütün riski kendilerinin aldığını belirterek ABD'deki para çarkının içine dahil olmak istedikleri, bu durumun örgütü iç çatışmaya sürüklediği bildirildi.

TEKSAS'A SOKMUYORLAR

Gazeteye bilgi aktaran kaynak, “örgüt içi savaş sinyali” olarak yorumlanan ve Fetullah Gülen'in sırtına masaj yaptırırken, dili dışarda fotoğraflarını basına servis eden eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan'ın da Türkiye'den kaçan FETÖ'cülerle sıkıntı yaşadığını aktardı. ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Tekalan'ın, Türkiye'den gelen FETÖ'cüleri kendi bölgesi ilan ettiği Teksas'a sokmadığı iddia ediliyor. Benzer kavgaların Avrupa'da da yaşandığı öğrenildi.

"TÜRKİYE" GERİLİMİ

Öte yandan Türkiye'den gelen Fetullahçıların, sıkıntının Türkiye değil Erdoğan olduğunu söylediği, ancak ABD'de olanların doğrudan Türkiye düşmanlığı yaptığı iddia edildi. Daha önce Türkiye'yi hedef alan konularda sessiz kaldığı gözlenen kimi FETÖ mensuplarının artık açıktan Türkiye'yi suçladığı görüldü. Gülen ile olan yakın ilişkisiyle bilinen yazar İhsan Yılmaz'ın, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesi ve FETÖ'nün ABD çevresinden de “soykırım” iddialarını destekleyen açıklamalar yapılması dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151