FETÖ’nün karargahına 10 milyonluk ihale! İşin içinden AKP'li isim çıktı!

FETÖ’nün bir zamanlar “karargah” olarak kullandığı iddia edilen İstanbul Çemberlitaş’taki bina ile ilgili dikkat çeken gelişme yaşandı. İşin içinden AKP’li isim çıktığı görüldü.

FETÖ’nün karargahına 10 milyonluk ihale!  İşin içinden AKP'li isim çıktı!

Odatv'nin haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı, FETÖ’nün bir zamanlar “karargah” olarak kullandığı iddia edilen İstanbul Çemberlitaş’taki binayı, “Gençlik Merkezi” yapılmak üzere ihale etti. İhaleyi, AKP’de aktif siyaset yapan ve merkezi Ankara’da bulunan Kerim Vural’ın firması aldı. “Fırat Kültür Merkezi” olarak bilinen binanın tadilatı devlete yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, “Çemberlitaş Gençlik Merkezi Tadilat İşi” adı altında açtığı ihale sonuçlandı. 9 Mart 2021 tarihinden yapılan ihalenin sonucu 16 Nisan 2021 tarihinde açıklandı. Sonuca göre ihaleyi 9 milyon 820 bin TL’ye, merkezi Çankaya’da bulunan Bin-A Grup Mimarlık Mühendislik İnşaat Gıda Turizm İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şirketi aldı. Firma ile imzalanan sözleşmeye göre, söz konusu binanın Gençlik Merkezi olarak düzenleyecek tadilat işi 10 Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanacak. İş kapsamında bir konferans salonu yenilenecek, bir derslik, atölye, kütüphane, spor salonu, sergi ve seminer salonları ve kafeterya oluşturulacak. Ayrıca binanın mantolaması da yapılacak.

İSTANBUL’UN KALBİNDE “FETÖ’NÜN KARARGAHI”

Anadolu Ajansı’nın(AA) seçimlerden 5 gün önce, 26 Mart 2019 tarihinde “FETÖ’nün karargahı gençlik merkezi olacak” başlığı ile geçtiği haberde şöyle denilmişti:

“FETÖ’nün İstanbul’daki çok sayıda gizli toplantısına ev sahipliği yapan Çemberlitaş’taki Fırat Kültür Merkezi gençlerin hizmetine sunulacak.”

AA’nın haberinden ancak 2 yıl sonra ihalesi yapılan iş, yaklaşık bir yılda tamamlanacak. Bir başka ifade ile, seçimlerden önce söz verilen tadilat işi yaklaşık 3 yıl sonra hayata geçmiş olacak. Tadilat yapılacak olan bina Beyazıt Çemberlitaş’ın tam karşısında yer alıyor.

İHALEYİ ALAN AKP’LİN FİRMASI

“FETÖ Karargahı”nı yeniden düzenleyecek olan Bin-A Grup Mimarlık firması, 2011 yılında, AKP Ankara Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Kerim Vural ve AKP Çankaya Gençlik Kolları Başkanı Resul Yıldırımer tarafından kuruldu. Hüseyin Tuna şirkette kısa bir süre ortak olarak bulundu. Kerim Vural 2014 yılında, diğer ortakların hisselerini devralarak şirketin tek sahibi oldu. Şirkete tek başına sahip olan Kerim Vural, kardeşi Ali Vural’ı şirkete müdür olarak atadı.

2014 yılı belediye seçimlerinde, AKP’den Yenimahalle Belediye Meclis üyesi seçilen Kerim Vural aynı zamanda, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanvekili olarak da görev yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesaplarında kapak fotoğrafı alarak kullanan Vural’ın şirketi, geçmiş yıllarda birçok ilde kamu ihalesi de almıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 21:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
kim fetöcü
kim fetöcü - 1 yıl Önce

onu bunu fetöcü diye damgalamasın kimse en baş fetöcü tayyip erdoğanın ta kendisidir.17 aralıktan sonrada 15 temmuzdan sonrada hep seçtikleri adamlara bakın hepsi fetöcü.15 temmuz anıtının ihalesini bile fetöcülere ihale etmiş yani danışıklı dövüş.

Solmaztürk
Solmaztürk - 1 yıl Önce

şaşırmadım. fetö ve pkk devlet eliyle finanse ediliyor