FETÖ’nün üyev oğlu Esner Kanter için FETÖ seferber olmuş

banner155

FETÖ elebaşı Gülen'in manevi oğlu olarak nitelendirilen NBA oyuncusu Enes Kanter için örgütün seferberlik ilan ettiği ortaya çıktı.

FETÖ’nün üyev oğlu Esner Kanter için FETÖ seferber olmuş
banner170

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları çok yönlü yürütülürken, MİT'in ortaya çıkardığı ByLock yazışmaları da deşifre olmaya devam ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir FETÖ soruşturmasına giren ByLock yazışmaları, örgütün faaliyetlerini de ortaya koydu.

BYLOCK'TAN MAİL GÖNDERDİLER

FETÖ’nün kripto haberleşme programı ByLock’tan örgüt mensuplarına mail gönderen “asya22” rumuzlu bir örgüt mensubunun ortaya çıkan yazışmalarda, FETÖ’nün, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da örgüte bağlılığını açıklayan, hatta “Canım hocamın sevgisi, ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir” şeklinde ifadeler kullanan basketbolcu Enes Kanteriçin kampanya başlattığı belirlendi. FETÖ’nün 19 Aralık 2015’te örgüt üyelerine “Enes kanterin danışmanından” başlıklı ByLock maili gönderiği tespit edildi.

ALL STAR İÇİN OY İSTEDİ

Mailde, ''Kampanya adı: ENES KANTER - NBA ALL STAR 2016'' olarak belirtilen kampanyayla ilgili bilgiler yer alıyor. Şubat 2016’da yapılacak All Star maçında 400 civarında NBA oyuncusundan Doğu ve Batı konferanslarından yaklaşık 20’sinin seçildiği ve halk oylamasının bu seçimlerdeki payının büyük olduğu belirtilen mailde, “Bu kampanyanın maksatı, başarılı Milli basketbolcumuz Enes Kanter’i Batı Konferansı adına 2016’da Toronto’da oynayacak olan All Star maçına seçtirebilmek'' deniliyor.

1 MİLYON OY GEREKİYORMUŞ!

Oylamanın 10 Aralık’ta başladığı ve 18 Ocak’ta sonlanacağı kaydedilen mailde, 25 Aralık’ta yayınlanan sonuçlara göre Kanter’in 47 bin civarı oy alarak Batı Konferası’nda ilk 15’e girdiği ifade edildi. Örgüt mensuplarını motive etmek için bunun inanılmaz bir başarı olduğu belirtilen mailde, “Küçük çaplı başlayan kampanyamız sonuç verdi ve Enes’in ilk 15’e girmesini başardık. Ancak Projenin daha ciddiyetle global bir katılıma dönmesi gerekiyor. Enes’in 1 milyon civarı oy alması lazım ki, yeri garanti olsun. Bu, çok zor bir durum değil. Çünkü bir kişi her gün tekrar tekrar oy kullanabiliyor” ifadeleri yer aldı.

TAKTİK BİLE VERMİŞLER

Örgüt mensuplarının daha fazla oy kullanması için taktiklerin bile verildiği anlaşılan mailde, Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden “Enes Kanter #NBAVote” şeklinde yorum yapılması talimatının da verildiği görüldü. Mailin sonunda yer alan “önemli uyarı” kısmı ise dikkat çekti. Oyları garantiye almak için yapılan uyarıda, 2 oylama arasından 24 saat geçmesi gerektiği vurgulanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151