Furkan Vakfı üyelerine polis müdahalesi AKP'lileri böldü!

Adana'da Furkan Vakfı üyelerine polisin müdahalesi AKP MYK toplantısında tartışmalara neden oldu.

Furkan Vakfı üyelerine polis müdahalesi AKP'lileri böldü!

Bazı AKP MYK üyeleri, polisin orantısız güç uyguladığını savunarak İçişleri Bakanı Soylu'ya yüklenirken Soylu, "Net provokasyon" diyerek itirazlara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP MYK Toplantısı'nda tartışmalar eksik olmadı. Adana'da Furkan Vakfı’nın eylemindeki polis müdahalesi, bazı MYK üyelerince eleştirildi. Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, toplantıda bazı MYK üyelerinin, “polisin sert müdahalesinin yanlış olduğunu” belirterek Soylu’ya, “Siz devletsiniz, devlet orantısız güç kullanamaz” eleştirilerini yönelttiği ifade edildi. Bunun üzerine de Soylu, “Furkan Vakfı üyelerinin siyasi saiklerle öne çıktığı, eylemin de net şekilde provokasyon olduğu” tepkisini gösterdi.

Soylu’nun toplantıda, “bu vakfın dini değerleri suiistimal ettiğini” de anlattığına ve “bakanlığın yaptığı araştırmalarda Kuytul’un dış odaklarca da desteklendiği” bilgisini verdiğine işaret edildi. Toplantıda ayrıca muhalefetin “bu vakıf eylemi ve 28 Şubat süreci üzerinden hedef alındığı” da anlatıldı.

O POLİS "İNCELEMEDE"

Adana’daki Furkan Vakfı’nın eylemindeki “türbanlı polisin türbanlı bir başka kadına yönelik şiddetine” ilişkin görüntüler de sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. İçişleri Bakanlığı’nın, söz konusu görüntülerde yer alan polis hakkında da işlem yürüttüğü ve “bu görüntünün de provokasyon amaçlı bilinçli servis edilip edilmediğini de incelediği” iddia edildi.

YORUM EKLE