Gerçek bu fotoğrafla ortaya çıktı

İstanbul’da artan corona vakalarına önlem için yapılan toplantıya, kentin seçilmiş belediye başkanı İmamoğlu davet edilmedi. Bakan Koca’nın Bursa toplantısında ise AKP’li belediye başkanı yerini aldı...

Gerçek bu fotoğrafla ortaya çıktı

İstanbul’da artan corona vakalarına önlem için yapılan toplantıya, kentin seçilmiş belediye başkanı İmamoğlu davet edilmedi. Bakan Koca’nın Bursa toplantısında ise AKP’li belediye başkanı yerini aldı.

İmamoğlu, kentteki salgınla ilgili alınacak önlemleri en son öğrenen kişi oldu. Toplantıya İmamoğlu'nun dışında Vali Yerlikaya, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, il sağlık müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimler de katıldı. İmamoğlu ise toplantı haberini bakan Koca'nın sosyal medyadan yaptığı duyuru ile öğrendi.

İstanbul'daki toplantıya sağlık müdüründen emniyet müdürüne herkes katıldı.

Valilik, İmamoğlu'nun toplantıya çağrılmamasına gerekçe olarak, “ani alınan bir kararla” zirvenin yapıldığını öne sürmüştü.

GERÇEK NİYET, FOTOĞRAFLA ORTAYA ÇIKTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün de Bursa'ya giderek burada corona zirvesi düzenledi. Koca'nın temaslarına ilişkin düzenlediği basın toplantısına AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı. Yani buradaki toplantı ani gelişmedi.

Fahrettin Koca'nın Bursa Şehir Hastanesi incelemelerine Aktaş'ın yanı sıra AKP Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da eşlik etti. Belediye Başkanı Aktaş, Koca ile buluşmasını Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla duyurdu.

“Ani gelişmeyen planlı toplantının” ardından yapılan açıklamada kentin diğer partilerinden yöneticilerin olmaması “gerçek niyet fotoğrafla ortaya çıktı” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

İşte o fotoğraftaki isimler:

YORUM EKLE