Gökçek’in 750 milyon dolara yaptığı ANKAPARK hurdaya döndü

Fox haberin ANKAPARK haberi sosyal medya büyük ilgi uyandırdı.

Haberde ANKAPARK yüksek maliyeti ve konumu ile gündeme geldiği vurgulanarak, kısa süre önce borcu sebebiyle elektriklerinin kesildiği söylendi. Milyonlarca lira harcanarak getirilen oyuncakların ise çürüdüğüne dikkat çekildi.

15 ayda hurdaya dönen ANKAPARK 20 Mart 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açıklamalarına göre ANKAPARK 750 Milyon Dolara mal olduğu biliniyor. Bugün ki kurla 5 MİLYAR 130 MİLYON lira. 

Tesisin elektrik borcunu ödeyemeyen işletici şirket, elektrik dağıtım şirketiyle uzlaşamayınca park karanlıkta bırakıldı. Tesisin elektrikleri Aralık 2019’da borç nedeniyle kesildi. Elektrik dağıtım şirketiyle görüşen Ankapark’ın işletmecileri, borcun bir bölümünü ödeyerek yapılandırma yoluna başvurdu. Yapılandırmanın ardından açılan parkın elektriklerinin bir süre önce yeniden kesildiği bildirildi. İşletmeci şirketin, birikmiş borçların ödenmesi için yeni bir adım atmadığı öne sürülürken elektrik dağıtım şirketinin öngörülen ödeme süresi tamamlandığında haciz yoluna gideceği öğrenildi. Tartışmalı şekilde Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen ve ‘turist rekoru’ kıracağı iddia edilen Ankapark, beklenilen ilgiyi göremeyince kapatıldı. Başkentin göbeğinde koca bir demir yığını haline dönüşen tesisin girişlerine kilit vurulurken personelin büyük bölümü işten ayrıldı. Çürümeye terk edilen oyuncakların bakımını yapmakla görevli personel de ödeme alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.


 

YORUM EKLE