Gözlerinizi Açın İnsanlık Yok Olmak Üzere

Habererk yazarlarından Yiğit Tokat Corona Virüsünün Dünya’ya yayılması ve ölümlere sebep olması hakkında, farklı bir bakış açısı geliştirerek bir yazı yazdı.

Gözlerinizi Açın İnsanlık Yok Olmak Üzere

Yiğit Tokat yazısında Dan Brown’ın ‘Cehennem’ kitabında yazanlar ile Çin’den Dünya’ya yayılan Corona Virüsü’nün benzerlikler olduğuna dikkat çekti.

Tokat günümüzde yaşananları ve elde ettiği bilgileri de paylaştı.

Yiğit Tokat’ın yazısının bir bölümü şu şekilde;

Şimdi gelelim günümüze…

Son birkaç gün içinde dünya gündemini haklı olarak oldukça meşgul eden Korona Virüsü olayı Çin’de ortaya çıktı. Korona adı verilen ve insandan insana çok kolay bir şekilde bulaşabilen bu virüs neticesinde, resmi rakamlara göre şimdiye kadar 50 ‘e yakın kişinin öldüğü söyleniyor. Ülkenin diğer şehirlerine ve çevre ülkelere yayılmasının muhtemel olduğu, Çin hükümetinin açıklamalarından anlıyoruz.

Bu konu özelinde elime ulaşan bir bilgide, olayın bize anlatılandan çok farklı olduğunu gözler önüne seriyor ki, inanın bu bilgileri duyduğumda içim ürperdi, neler olabileceğini düşünmek bile istemedim. Haberlerde yer alan bilgilerin aksine 25 milyon enfekte (virüse muhatap olmuş, insana bulaşmış) olduğu, Wuhan eyaletinde de ölü sayısının 40 bin olduğu yer almaktadır. Bu eyalette yolların, caddelerin bomboş olmasının sebebi bu denli ölü sayısının olmasından kaynaklıymış. Bu virüsün ortaya çıkışı, o bölgede yer alan bir yılandan başladığı, yılanın yetiştiği su birikintisinde füze kalıntıların olduğu, dolayısıyla basına yansımayan şekilde Çin hükümeti bu kalıntılardan yola çıkarak biyolojik bir saldırı olduğunu düşünmekteymiş. Çok farklı bir yapıya sahip olan bu virüsün etkisiz hale getirilmesinin şuan için imkânsız ve virüsün hızla dünyaya yayılmasından dolayı Çin’in endişe içinde olduğu da gelen bilgiler arasındandır. Virüsün, vücuda yerleşip diğer yararlı bakterileri etkisini altına alarak işlevsizleştirdiğinden dolayı bilim adamlarının bu sorunu çözmede yetersiz kaldıkları bilinmektedir.

Yiğit Tokat’ın yazsının tamamı için tıklayınız

Tüm yazıları için tıklayınız

YORUM EKLE