Günün özeti

Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik

banner311

Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik

"Türkiye’yi iki kat daha büyüttüğümüzde..."

İstanbul - Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kazanırsak hep birlikte kazanacak, kaybedersek hep birlikte kaybedeceğiz. Geçtiğimiz 16 yılda 3 kat büyüttüğümüz Türkiye’yi önümüzdeki dönemde iki kat daha büyüttüğümüzde 2023 hedeflerimize ulaşacağız. O zaman hep birlikte farklı bir lige çıkacağız” dedi.

45 terörist etkisiz hale getirildi

Ankara - İçişleri Bakanlığı, son bir hafta içerisinde iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 2’si sözde üst düzey toplam 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Enflasyon rakamları açıklandı

İstanbul - Enflasyon rakamları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre enflasyon, ekim ayında yüzde 2,67 arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 25,24 oldu.

ABD’nin İran ambargosu başladı

Washington - ABD’nin İran’a yönelik ikinci yaptırım uygulaması yürürlüğe girdi.

Rıza Sarraf hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İstanbul - İstanbul Beykoz’daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Rıza Sarraf hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ahmet Kural ifade verdikten sonra açıklama yaptı

İstanbul - Oyuncu Ahmet Kural, Sıla Gençoğlu’na şiddet uyguladığı iddiasıyla savcıya ifade verdi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kural, "Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır" dedi.

E-5’te havaya ateş açtı, drift yaptı, makas attı

İstanbul - E-5 Karayolu Zeytinburnu mevkiinde bir maganda, önce kurusıkı tabanca ile havaya ateş açtı, ardından “drift” yaptı, “makas” attı.

Milliler Dünya 2.’si oldu

Mexico City - Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda ikinci oldu.

(İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.