Gürcistan uyruklu sahte albay Türk iş adamlarının başına bela oldu!

Türkiye, Azerbaycan, Ukrayna ve Gürcistan'daki pekçok önemli  isme şantaj yaptığı ve bu sebeple üç ülkede hapis yattığı bildirilen  Gürcistan uyruklu Dashgin Gulmamedov, Türk iş adamlarına musallat oldu.

banner311
Gürcistan uyruklu sahte albay Türk iş adamlarının başına bela oldu!

Ukrayna, Azerbaycan ve Gürcistan'da başta sosyal medya yoluyla şantaj olmak üzere çeşitli suçlardan hapis yatan Gürcistan uyruklu Dashgin Gulmamedov un  (Daşgın Gülmemmedov) un Tiflis'teki hapishaneden çıktıktan sonra Türkiye'ye geldiği ve tehdit, hakaret ve şantaj içerikli sosyal medya paylaşımları yapmaya devam ederek işadamlarını korkutmaya çalıştığı ileri sürülüyor.

Hakkında açılmış pek çok davadan yargılanan ve uzun süre çeşitli hapishanelerde cezasını çeken Gürcistan vatandaşı Dashgin Gulmamedov'un özellikle kamuoyunda saygınlığı olan iş adamlarını, diplomatları, bürokratları, gazetecileri hedef aldığı, geçimini şantaj  yoluyla sağladığı iddia ediliyor. Konuyla ilgili olarak Bursa'da faaliyet gösteren Z. K. isimli iş adamı, ''Bu şahsı hiç tanımıyorum. Bir arkadaşım Facebook'ta benimle ilgili bir paylaşım yaptığını söyleyince merak edip baktım. Daha önce Gürcistan'daki akrabalarımı ziyaret sırasında tanıştığım bir bayanla fotoğrafımı yayınlayarak, üstü kapalı bir şekilde bana şantaj yapmaya kalkıştı. Kendisinden davacı olacağım'' dedi.

Bir başka iş adamı ise şu görüşlere yer verdi: ''Pervasız paylaşımları ile pek çok insanı sindirmeye, korkutmaya çalışan ve defalarca hapis yatan bu insan, Türkiye'de de aynı pervasızlığı gösterme cesaretini kimden alıyor. Kamuoyunda saygın yeri olan insanları karalayarak, çamur atarak, asılsız ithamlarla itibar suikastı yaparak amacına ulaşmaya çalışan bu insanın birlikte hareket ettiği insanlar kimler? Kendisinin organize bir şantaj çetesinin lideri olduğuna dair ciddi iddialar var. Yetkililerin bu iddiaları ivedilikle araştırılmasını talep ediyoruz. Türkiye yol geçen hanı değildir. Bu şahıs hakkında gerekli adli işlemler yapılması gerekir!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.