Halaçoğlu: Bahçeli de Arzu Erdem'e Oy Pullarını Teslim Etti

MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Halk TV’de yayınlanan, Türkiye Gündemi programına konuk oldu. Başkanlık sistemini ve kendisine yapılan ihraç talebine yönelik değerlendirmelerde bulunan Halaçoğlu, gündemi sarsacak bir iddiada bulundu.

Meclis’te yapılan Anayasa teklifi oylamaları sırasında, Arzu Erdem’e MHP’li vekillerin kullandıkları oyların pullarının toplatılmasını içine sindiremediğini kaydeden Halaçoğlu, “Her milletvekili Anayasa’ya göre özgür iradesiyle hareket etme konusunda serbest bırakılmıştır. Zaten onun için Anayasa maddelerinde gizli oylama yapılma kararı verilmiştir. Ancak biz Meclis'te gördük ki AKP'li ve MHP'li vekiller açık kaçık oylarını kullandı. Ben MHP'li diğer milletvekili arkadaşların yerinde olsaydım istifa ederdim. Bir MHP'li vekil Genel Başkanına söz verdiğinde zaten bunu yapar. Bunu Devlet Beye de söyledim. Kendisi de bana ‘Ben talimat verdim, ben de pullarımı Arzu Erdem'e verdim’ dedi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
NKavcar
NKavcar - 4 yıl Önce

demek ki değeri zaten pulmuş. yapacak bir şey yok. sözde tarihçi ama türklerin bu tarihe kadar uzanmasındaki disiplinin öneminden haberi yok.

nk
nk @NKavcar - 4 yıl Önce

alpgiray, düşüncelerin ifadesinden korkmam. 40 yıldır bu davanın içindeyim. olmaya da devam edeceğim. endişen olmasın. ülkücü her yerde görevini yapar.

Alpgiray
Alpgiray @NKavcar - 4 yıl Önce

nkavcar, sen gerçek bir şahıs mısın? bayan mısın erkek misin? bir zamanlar ortadoğuda yazardın yada klasik bir fake profildin....şimdilerde bütün gazete internet siteleri yorumlarında devlet bahçeli fahri avukatlığı yada goygoyculuğu yapıyorsun....ama hiç çaba gösterme pul kadar değeri olan sizleri bilge lider gargamel işi bitince harcar gider