Hamza Öztürk’ten tepki! “Hiç emeği olmayan ‘30 yıllık çabanın sonucunu aldık’ diyen, arsızlar var”

İstanbul’daki servis şoförlerinin uzun yıllardır bekledikleri plaka tahdidi sorunu çözüme kavuştu.

Müjdeli haberi alan servis şoförleri Saraçhane’deki İBB binası önünde kutlama yaptı. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk yaptığı açıklamada, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hiç emeği olmadan bugün öğleden sonra ’30 yıllık çabanın sonucunu aldık’ diyen, sosyal medyada paylaşım yapan arsızları da gördük. Bizim işimiz esnafa hizmet üretmek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda alınan karar üzerine servis şoförlerinin uzun yıllardır bekledikleri plaka tahdidi sorunu çözüldü. Ayrıca gerçek ve tüzel kişi adına düzenlenen “Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi” geçerlilik süresi 10 yıldan 30 yıla çıkarıldı. UKOME üyelerinin imzasıyla resmiyete bağlanan karar, servis şoförleri tarafından sevinçle karşılandı.

SERVİS ŞOFÖRLERİ KARARDAN MEMNUN

Müjdeli haberin ardından servis şoförleri Saraçhane’deki İBB Başkanlık binası önünde buluştu.

Türk bayraklarıyla birlikte gece yarısı kutlama yapan şoförler, karardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Plaka tahdidi sorununun çözülmesine öncülük eden Binali Yıldırım’a teşekkürlerini ifade etti.

Servis şoförleri adına basın açıklaması yapan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Ancak bu işin bir mazisi var. 25 Mayıs 2015’te Sayın Cumhurbaşkanımızın Sinan Erdem’de başlayıp bugün Sancaktepe Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Sayın Binali Yıldırım’ın müjdesiyle son bulan tahdit kararı, hepimize şimdiden hayırlı olsun. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Başta İBB Genel Sekreterimiz Hayri Baraçlı’ya, İBB Genel Sekreter Yardımcıları’na, Daire Başkanlarına, Toplu Ulaşım Müdürlüğü’ne ve herkese esnaflarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

“UKOME KARARI RESMİ GAZETE’DE DE YAYINLANACAK”

UKOME kararının geçici olduğu, Resmi Gazete’de yayınlanmayacağı yönündeki asılsız iddiaları net bir şekilde yalanlayan Öztürk, “Bu tahdidin kıymetini bilelim. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası yönetimine talip olmuş ama hala UKOME kararlarının Resmi Gazete’de yayınlandığını bilmeyen, arsızca sosyal medyada paylaşım yapanlar var. Bir önceki İBB Başkanımız Mevlüt Uysal, 15 ay görev yaptı. İstanbul’da en az 15 tane UKOME toplantısı yapıldı. Hiçbirine bir dava açılmadı. Onun için alınmış olan bu kararı yok saymak, küçümsemek için özellikle sosyal medya üzerinden var gücüyle çalışanlar var. Bunların ifade ettiği iddialarının gerçekliği yok. Hiç emeği olmadan bugün öğleden sonra ’30 yıllık çabanın sonucunu aldık’ diyen, sosyal medyada paylaşım yapan arsızları da gördük. Bizim işimiz esnafa hizmet üretmek” diye konuştu.

Alınan tahdit kararının değerinin bilinmesi gerektiğini ve esnaf arkadaşlarının nankörlük yapmaması gerektiğini aktaran İSAROD Başkanı Öztürk, ‘’Bu işte şöyle bir durum da var, üzülerek söyleyeceğim. Hiç emeği olmadan bugün öğleden sonra 30 yıllık çabanın sonucu aldık diyen, sosyal medyada paylaşım yapan arsızları da gördük. Bizim işimiz esnafa bir hizmet üretmek. Geldiğimiz günden beri bir şeyler yapmaya çalıştık. Zaman zaman rahatsızlandık, elden ayaktan düştük, ama hiçbir zaman pes etmedik. O günden bugüne geldik artık meyveyi toplama zamanındayız. Emeği geçenden, herkesten Allah razı olsun. Hiç mütevazilik göstermeye gerek yok. Bizimle birlikte hakaret işittiler, küfür yediler, aşağılandılar, hatta çoluk çocuğuna kadar beddua edildi. Bunların hiçbir tanesini hak etmedik, fakat derdimizi bugün anlatabiliyoruz. Çünkü sonuca vardık’’ şeklinde konuştu.

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk'ün konuşması şu şekilde;

"Tahdidin kıymetini bilin, Tahdide nankörlük yapmayın, şükretmesini bilelim, biz bu işi 2010 yılından beri takip ediyoruz mücadelesini veriyoruz. 2012 Kazlıçeşme, 2013 Kazlıçeşme,Saraçhane belediye önü, AKOM Toplu Ulaşım Kartal önü, bunların hepsini hep beraber yaptık, onun için kimse bu işi tek başına kazandı becerdi diye asla hiçbir şey söylemesin.

Ben de söylemiyorum.

Ama şunu çok net bilin bu odanın yönetimine talip olmuş ama hala UKOME kararlarının resmi gazetede yayınlandığını bilmeden arsızca sosyal medyadan birtakım paylaşımlar yapıyor.

Arkadaşlar bu odanın yöneticileri var, sosyal medyadan "atanmış bir belediye başkanı UKOME toplayamaz" diyorlar arkadaşlar Sayın Mevlüt Uysal 15 ay belediye başkanlığı yaptı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna 17 ay belediye başkanlığı yaptı, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır bunların hepsinde aşağı yukarı bir buçuk sene belediye başkanlığı yaptı hepsi defalarca İstanbul'da benim bildiğim en az 15 tane UKOME toplantısı yaptı hiçbirine bir dava açılmadı, bizim için alınmış olan bu karar yok saydırmak küçümsemek için var güçleri ile çalışıyorlar hatta "biz başlattık onlar aldı" diye böyle tuhaf söylemleri de var, bırakın sevinsin garibanlar."

SON DAKİKA

Hamza Öztürk'ten Plaka Tahdit Açıklaması

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk Plaka Tahdidi hakkaında önemli açıklamarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recai Ünal
Recai Ünal - 6 gün Önce

Yalnız; bu Binali Yıldırım'ın değil, Ekrem İmamoğlu'nun vaadiydi ve çabasının sonucu. Servis Şoförleri Odası Başkanı'nın dürüst de, değer bilir de olmadığı anlaşılıyor.

SIRADAKİ HABER