Hatay’da savaş uçağı düştü

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde bir savaş uçağının düştüğü ve pilotların paraşütle atladığı ihbarı yapıldı.

Hatay’da savaş uçağı düştü

İlçeye bağlı Yaylacık Mahallesi kırsalına saat 18.30 sıralarında büyük bir gürültü duyduklarını söyleyen köylüler jandarmaya bilgi verdi. İddiaya göre, Amanos Dağları eteklerindeki kırsal alana bir savaş uçağı düştüğü pilotlarının da paraşütle atladığı ihbarını alan İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgeye sevk edilerek arama çalışması başlatıldı.

Suriye'de İdlib'in Kuzeyinde bir MİG 23 savaş uçağı düştü. 

Muhaliflerin çektiği görüntülerde uçağın Yayladağı'nın hemen karşısında, İdlib'in kuzeyindeki Suriye topraklarına düştüğü iddia ediliyor. Uçağın Suriye hava kuvvetlerine ait MİG-23 tipi savaş uçağı olduğu belirtiliyor.

UÇAĞIN ENKAZINA ULAŞILDI

Hatay Valisi Erdal Ata: "Biraz önce aldığım bilgiye göre, jandarma  timleri ve sağlık ekipleri uçağın enkazına ulaştılar. Uçağın kokpit yerinin boş  olduğu görüldü. Pilotların atlayarak kurtuldukları kanaatindeyiz."

SURİYELİ MUHALİFLER: REJİM UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Suriyeli muhalifler, ülkenin kuzeybatısında Türkiye  sınırında yer alan İdlib ilinin kırsalını bombalayan Beşşar Esed rejimine ait bir  savaş uçağını düşürdüklerini açıkladı. 

Muhalif askeri grup Ahraru’ş Şam'ın sözcüsü Ahmed Karaali, AA  muhabirine telefonla açıklamada, “Rejim uçağı İdlib kırsalını bombalarken  alçaktan uçuş yapıyordu. 23 mm uçaksavar ile vurduk. İsabet alınca uçakta teknik  arıza oldu. Ardından düşmeye başladığı görüldü.” dedi.

JANDARMAYA İHBAR YAPILDI

Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde bir uçağın düştüğü ve pilotların paraşütle atladığı ihbarı yapıldı. İlçeye bağlı Yaylacık Mahallesi kırsalına saat 18.30 sıralarında büyük bir gürültü duyduklarını söyleyen köylüler jandarmaya bilgi verdi. İddiaya göre, Amanos Dağları eteklerindeki kırsal alana bir savaş uçağı düştüğü pilotlarının da paraşütle atladığı ihbarını alan İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgeye sevk edilerek arama çalışması başlatıldı.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN İLK AÇIKLAMA

Başbakan Yıldırım Suriye rejimine ait MİG 23 model savaş uçağının düştüğünü, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Yıldırım, "Birliklerimiz arama kurtarma çalışmasına devam ediyor. Bizim sınırımızda da olabilir, Suriye sınırında da olabilir. Düşme nedeni ile de henüz bir netlik yok. Arama kurtarma sonuçları ile kesin olarak ortaya çıkacak." diye konuştu.

BAKAN IŞIK: SURİYE REJİMİNE AİT BİR SAVAŞ UÇAĞI 

Bakan Fikri Işık muhalifler tarafından vurulan Suriye rejimine ait bir savaş uçağının düştüğünü açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 20:50
YORUM EKLE