Hava Kuvvetleri’nde büyük operasyon!

banner155

FETÖ soruşturması kapsamanında Hava Kuvvetleri'ne yapılan operasyonda içlerinde çok sayıda rütbelinin de olduğu 101 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken, 33 şüpheli gözaltına alındı.

Hava Kuvvetleri’nde büyük operasyon!
banner170

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca HAVA Kuvvetleri  Komutanlığı bünyesindeki  asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 78' i hakkında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan, 23'ü hakkında 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası adli işlem yapılan 1 TUĞGENERAL,5 ALBAY, 2 YARBAY, 4 BİNBAŞI, 25 YÜZBAŞI, 54 ÜSTEĞMEN  olmak üzere TOPLAM 101 şüpheli hakkında 17.05.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 21  ilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Demirci
Halil Demirci - 10 ay Önce

Fıratın doğusuna bu askerlerle sefere çıkılacak onun için alıyoruz.sağlık bakanı afraynı geri vermiyeceğine göre.hazırlık olmalı hun ztz.

SIRADAKİ HABER

banner151