Haydar Baş koronavirüsten hayatını kaybetti

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon'da koronavirüsten hayatını kaybetti.

banner311
Haydar Baş koronavirüsten hayatını kaybetti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, yeni tip Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Baş, dün Trabzon'da tedavi gördüğü hastanede yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi'nde görülen yeni tip Koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla mahalle karantinaya alınmıştı.

Sarıtaş Mahallesi'nde oturan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin koronavirüse yakalanmıştı. Baş Trabzon'daki özel bir hastanede tedavi görüyordu.

HAYDAR BAŞ YOĞUN BAKIMA ALINMIŞTI

BTP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş'ın 4 gündür tedavi altına tutulduğu hastanede bugün yoğun bakıma alındığını açıkladı. Önder, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugün itibariyle solunum desteğine ihtiyaç duyması nedeniyle yoğun bakıma alınmıştır. Ömrü mücadele ile geçen Sayın Genel Başkanımızın koronavirüs ile olan mücadeleyi de en kısa sürede kazanıp sağlığına kavuşacağına inancımız tamdır. Sayın Genel Başkanımıza geçmiş dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz. Sayın Genel başkanımız ile birlikte ailesine, teşkilat mensuplarımıza, tüm sevenlerine ve yüce Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

Haydar Baş kimdir?

1947 yılında Trabzon’da doğan Haydar Baş, Kayseri Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.2011 genel seçimlerinden Demokrat Parti’den milletvekili adayı oldu. Bağımsız Türkiye Partisi’nin kurucusu ve genel başkanıydı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 10:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.