HDP'den 'sokak' çağrısı!

banner155

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik harekatını 'işgal girişimi' olarak nitelendirdi, halkı sokağa çıkarak harekata tepki göstermeye davet etti

HDP'den 'sokak' çağrısı!
banner170

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım imzasıyla HDP Parti Meclisi üyeleri, il ve ilçe başkanlıkları, kadın ve gençlik meclisi ile milletvekillerine gönderilen "bilgi notu"nda Türk Silahı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik harekatına tepki gösterildi.

'KOBANE'Yİ SAVUNDUĞUMUZ GİBİ...'

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör hedeflerine yönelik harekatını "Efrin'in işgal girişimi" olarak nitelendiren Yıldırım, şunları kaydetti: "Efrin işgal girişimine karşı barışı ve halkların birlikte yaşam iradesini savunmak amacıyla yerellerimizdeki savaş karşıtlarıyla birlikte pazar ve pazartesi tüm gücümüzle kitlesel basın açıklamaları ve yürüyüşler yapılmalı, hükümetin ve destek veren partilerin savaşçı politikalarına karşı protesto gösterileri düzenlenmelidir. Bu işgal girişimi sürdükçe asla durmayacağız. Kobane'yi savunduğumuz gibi Efrin'i de savunacağız. Efrin'e saldırı tüm Kürtlere saldırıdır. Efrin'e saldırı Amed'e, Kerkük"e, Mahabat'a saldırıdır. Bu duruma asla sessiz kalınmamalıdır. Halklarımızı sokağa sesini yükseltmeye ve demokratik tepkisini vermeye çağırıyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
altay altaylı
altay altaylı - 1 yıl Önce

bu şrfsiz haini halkı isyana teşvikten anında yargılanmalı.

Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Davutoğlu'nu da çağırsın! Selamı vardır belki!...

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Hadi ulan sende halki sokaga cagiriyormus o mehmetcigin icinde turk-laz-kurt Turkiyenin her tarafindan asker var. O sanli mehmetcik sen ve senin gibi kendini bilemezlere hadlerini bildiriyor.Illa sokak diyorsan al karini ve kizini cik sokaga. Sen kurban ol kurt halkina adi insanlar kurt politakasi uzerinden nice rantlar kazaniyorsunuz geberin insAllah.

ahmet heval
ahmet heval - 1 yıl Önce

bu adam ne zaman halkı sokağa kışkırtsa,olan ölen yüzlerce gariban kürt gencine oluyor,sen bu kürtleri sevdiğine eminmisin selo bey,sana güvenen senin lafına inanan gazına gelen, kürtlerin çoğu ya mapusda ya mezarda,sen istersen biz kürtleri artık bu kadar sevme düşünme de, biraz huzurlu yaşamak bizede nasip olsun be selo

SIRADAKİ HABER

banner151