HDP, Eren Bülbül'ün şehadetinden askerleri sorumlu tutu

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Trabzon'un Maçka İlçesi'nde, güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için başsağlığı mesajı yayımladı.

HDP, Eren Bülbül'ün şehadetinden askerleri sorumlu tutu

HDP'li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi. 

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay'ın Eren Bülbül için yayımladığı başsağlığı mesajı şöyle: 
"Trabzon'un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül'e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. 'Ölüm' ve 'çocuk' sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz."

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEZİH
NEZİH - 11 ay Önce

SİZİ GİDİ SAHTEKARLAR SİZİ . ÖLÜM VE ÇOCUK SİZ BAŞLATTINIZ TÜRK MİLLETİ BİTİRECEK İNANIN ONUN BUNUN MAŞALARI ORDAN BURDAN ÜLKEMİZE MÜLTECİ GELİP TOPRAK İSTEMEK HA GÖRECEKSİNİZ BEDELİNİ.