HDP ile AKP vatan hainini anmakta birleşti!

HDP'nin ardından bir Şeyh Said anması da AKP'den gelmesi tepki çekti.

HDP ile AKP vatan hainini anmakta birleşti!

AKP Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Cumhuriyet tarihinde rejime karşı ilk isyanı başlatan Şeyh Said’in idamının yıl dönümünde skandal bir anma mesajı paylaştı.

AKP Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Cumhuriyet rejimine karşı başlattığı ayaklanmanın ardından İstiklal Mahkemeleri'nde yargılanan ve 29 Haziran 1925 tarihinde idam edilen Şeyh Said hakkında skandal bir paylaşım yaptı.

Şeyh Said ve beraberindeki 47 kişinin idam edilişinin 96’ncı yıl dönümüne ilişkin Twitter’dan paylaşımda bulunan AKP’li Dereli şu ifadeleri kullandı:

“Şehadetlerinin 96. sene-i devriyesinde Şeyh Said ve dava arkadaşlarını rahmet ve özlemle yad ediyoruz.”

AKP'DE İLK ŞEYH SAİD GÜZELLEMESİ BU DEĞİL

2018 yılında Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin başbakanı Binali Yıldırım'ın 1 Nisan'daki ziyareti nedeniyle valiliğin karşısına üzerine "Her Evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha'dır" yazılı pankart asılmıştı. Pankartın büyük tepki toplamasının ardından AKP'den yapılan açıklamada "Bilgimiz ve talimatımız dışında asıldı" açıklaması yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
zübüklük pik seviyesinde
zübüklük pik seviyesinde - 6 ay Önce

tarih ayrı bir konu o kişinin doğru yanlış bir kişi olması da ayrı bir konu buradaki gerçek gerçeklik akp makyevelist kafa ile buradan siyasi rant elde ederim hesabıyla onların tarafındaymış gibi görünüyor olması şu pankarta bakarmısınız zübüklük resmen.siyasi rantları için inanç argümanlarını sonuna kadar suistimal ediyorlar bakın şu pişmiş kelle gibi gülen surata oradan bile anlarsınız.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344