'HDP ile barış şerbeti içmeye hazırız'

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Sözcüsü Sait Şahin, "6-8 Ekim olaylarının acısını gömmeye, HDP ile barış şerbeti içmeye hazırız" dedi.

'HDP ile barış şerbeti içmeye hazırız'

Hüda-Par Sözcüsü Şahin, KRT televizyonuna konuk olduğu programda, Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtladı.

Şahin, Hüda-Par ile HDP arasındaki ilişkileri normalleştirmenin zamanının geldiğini söyleyerek, “Kürtlerde bir kardeş HDP’den, bir kardeş HÜDA PAR’dandır. Biz aile meselesinden bahsediyoruz. HDP, Hüda-Par meselesi aile meselesidir. Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır” ifadesini kullandı.

'DÜŞMANLIKLARI DOĞRU BULMUYORUZ'

Sait Şahin, şunları söyledi:

“HDP velev ki geçmişte bize düşmanlık da yapmış olsa, halen sorunlu da olsa; zihniyet olarak, ideolojik olarak, yaklaşım olarak, pratik olarak sorunlu da görsek, biz yapmak adına, düzeltmek adına, normalleştirmek adına, toplumsal farklı kesimleri yakınlaştırmak adına müspet adılar atmaya çalışıyoruz. HDP’yi de bu bağlamda değerlendiriyoruz. Çoğunluğu, tabanları itibariyle Kürt olan iki partinin normalleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yönde adılar attık. Çünkü toplumun, bölgenin sosyolojisini iyi okumak, göz önünde bulundurmak lazım. Kürtlerde bir kardeş HDP’den, bir kardeş Hüda-Par’dandır. Biz aile meselesinden bahsediyoruz. HDP, Hüda-Par meselesi aile meselesidir. Dolayısıyla sürgit sorunların, çatışmaların, düşmanlıkların devam etmesini çok doğru bulmuyoruz.  Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz can
Gürbüz can - 1 yıl Önce

İkinizde hainsiniz canınız cehenneme

PekIYIspor
PekIYIspor - 1 yıl Önce

Baskın Seçim öncesi
Rte Reyiz in bu hudapar ile
Saray da görüşmesi boşuna değilmiş.
Kürt seçmeni bir çatı altına alıp
Akp ye destek verin.minvalinde olaylar.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

BU GÜZEL ÜLKEDE HERKES BARIŞ İÇİNDE KARDEŞÇE YAŞAMALI ÜZERİNDE YAŞADIĞI BU TOPRAKLARI AZİZ BİLMELİ VE ÇOOOOOK SEVMELİDİR.

Yeni Okuyucu
Yeni Okuyucu - 1 yıl Önce

HDP asla kürt partisi değildir 6 8 olaylarında katledilenler müslüman kürtlerdi.onları katledenlerde kürt postuna bürünmüş ermeni canilerdir.

SIRADAKİ HABER