HDP'li Giran Özcan'dan rezil açıklama 'PKK terör örgütü değil, Kürdistan'ı inkar faşizmdir'

HDP'nin ABD Temsilcisi Giran Özcan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediğini söyledi. PKK'nın Kürtlerin hakkını savunduğunu ileri süren Özcan, "Kürdistan" ifadesini de kullananarak "Bunu inkar faşizmdir" dedi.

banner311
HDP'li Giran Özcan'dan rezil açıklama 'PKK terör örgütü değil, Kürdistan'ı inkar faşizmdir'

Terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışında operasyonlar kararlılıkla sürerken, HDP'lilerin provokatif söylemleri de arttı.

HDP'nin ABD Temsilcisi Giran Özcan, TRT World Politika Uzmanı Yusuf Erim'in, "PKK'ya terör örgütü diyebiliyor musun?" sorusuna verdiği cevapla sosyal medyanın gündemine oturdu. Giran Özcan, PKK'nın terör örgütü olmadığını, politik bir hareket olduğunu iddia etti.

Özcan, TRT World Politika Uzmanı Yusuf Erim'in sosyal medyadan kendisine yönelttiği soruyu cevapladı. PKK'yı siyasi yapılanma olarak tanımlayan Özcan şu ifadeleri kullandı:

"PKK, kırk yıldır Kürtlerin tanınması ve hakları için savaşan siyasi/askeri bir örgüt. Ben onu terörist bir örgüt olarak görmüyorum."

Özcan ayrıca, Erim'in sorusuna karşılık verdikten sonra, "Evet gördüğün gibi cevaplıyorum" ifadelerini kullandı.

AKIL ALMAZ 'KÜRDİSTAN' SAVUNMASI

Özcan ayrıca, Kürdistan tanımının 10 milyon insan için vatan anlamına geldiğini iddia etti ve bunun aksinin faşizm olduğunu öne sürdü.

Öte yandan, PKK'yı terör örgütü listesine alan Washington yönetiminin Özcan'a yönelik nasıl bir adım atacağı merak konusu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.