Hükümet Sözcüsü Bozdağ' "BBP ittifakta yer alacak"

banner155

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Salih Müslim bugün mahkemeye çıkarılacak.İadesi için dosya Çekya'ya iletildi"dedi.

Hükümet Sözcüsü Bozdağ' "BBP ittifakta yer alacak"
banner170

İşte Bozdağ'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"İADE TALEBİ ÇEKYA'YA İLETİLDİ"

"Salih Müslüm'ün son Avrupa seyahati sırasında Çekya'da bir otelde kaldığına dair bilgiler bize intikal edince Türk İnterpol'ü Çekya'dan talep etti. Yakalanması ve geçici tutuklanması ve akabinde iadesi talebiyle muhataplarına iletti. Onlar da gerekeni yaptılar. Şu anda aramızdaki sözleşme gereği yapılması gereken usule ilişkin bazı işler var. Geçici tutuklama alebini ve iade talebini içeren dosyayı Adalet Bakanlığı'nın iletmesi gerekiyor. Dün itibariyle dosya iletildi. Bugün de Salih Müslim yargı önüne çıkarılacak ve karar verilecektir. Türkiye'ye iade edilmesi, beklentimiz o yöndedir."

"ATEŞKES KARARI ZEYTİN DALI HAREKATI'NI ETKİLEMEZ"

Bozdağ, BM'nin Suriye'deki ateşkes kararında Doğu Guta gibi bazı yerlerin olduğunu, Afrin'i kapsamadığını belirterek, "Zeytin Dalı Harekatı'nı ve Afrin bölgesindeki operasyonlarımızı etkilemez" dedi.

SEFER GÖREV EMRİ VURGUSU

Sayın cumhurbaşkanımızın o açıklamasının içinde şu da var: ama şu anda buna ihtiyacımız yok.

Afrin'e sefer görev emri olanların gitmesine ihtiyaç olmadığını sayın cumhurbaşkanımızı o konuşmasında açıklıyor.

Milletimizin bir talebi var. Cumhurbaşkanımızın her konuşmasında "Reis bizi Afrin'e götür" tezahüratları oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu taleplere yönelik bir cevabıdır.

Sefer görev emri olanların bölgeye gitmesine ihtiyaç bulunmamaktadır.

TSK bu harekatı da Furat Kalkanı'nda olduğu gibi başarıyla tamamlama güç ve kabiliyetine sahiptir. Onların bizim duamıza ihtiyacı var.

"BBP İTTİFAKTA YER ALACAK"

Seçim ittifakı düzenlemesiyle ilgili temsilde adalet eleştirilerini yorumlayan Bozdağ şunları söyledi: "Temsilde adaleti gözeten bir formül ortaya kondu. İsteyen parti istediğiyle ittifak yapabilir. Parti konusunda bir sınırlama yoktur. Yasal zeminde imkanı dileyen dilediği şekilde kullanır. İradeleri engelleyen bir şey kesinlikle yoktur." 

Bozdağ, Büyük Birlik Partisi'nin ittifakta nasıl yer alacağına ilişkin olarak, "Destici ittifakta yer alacağını ifade etti. Nasıl yer alacağını konuşmak için şu anda erken. Vakti gelince konuşulacaktır" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
SEVKET CAN
SEVKET CAN - 13 ay Önce

AKP ACINACAK HALA DÜŞMÜŞ YERLERDE SÜRÜNÜYOR.İNAŞLAH SONU ANAP TAN BETER OLUR.

murat
murat - 13 ay Önce

VAllaha helal olsun akp ye. büyük birlik, mhp ve perinçik i aynı çizgide buluşturdular.

SIRADAKİ HABER

banner151