Hulki Cevizoğlu “Hz. Muhammed, bugün dirilip gelse Erdoğan’dan daha yüksek oy alamaz”

banner155

Hulki Cevizoğlu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

banner170

KRT kanalında yayınlanan “Sorgulu-yorum” programında seçimlerde çıkan sonuçları değerlendiren Cevizoğlu, “Bugün Atatürk dirilse gelse CHP’nin başına geçse ya da başka bir parti kursa bundan daha fazla oy alamaz. Daha önce de söyledim. Hz. Muhammed, İslamiyetin peygamberi, peygamberimiz bugün dirilip gelse parti kursa Erdoğan’dan daha yüksek oy alamaz” diye konuştu.

Cevizoğlu bu sözlerinin devamında ise şunları söyledi:

“Bu Hz. Muhammed’in, Erdoğan’dan daha geride olması veya Atatürk’ün CHP’lilerden daha geride olmasından dolayı değil. Neden? Toplumsal yapıdan… Toplumsal yapı bu şekilde örülmüştür. Bugün Atatürk’e diş bileyen kesimlerin sayısı çok fazladır. Atatürk’ün kendisi de gelse bu oylardan fazla alamaz. Böyle bir toplum inşa edildi. Aynı şey sağ yapıda da var. Peygamberin sahabeleri de gelse Erdoğan’dan fazla oy alamaz. Toplumsal kolektif hafıza böyle kurulmuş.”

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 09:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil ALPER
Cemil ALPER - 9 ay Önce

Hulku CEVİZOĞLU' nun haklılığını yapılan yorumlar ortaya koyuyor. Cevizoğlu; kör bir adanmışlığı ve kesin inançlılığı, liderden yanlış çıkmaz şeklindeki anlayışa vurgu yapıyor. Aya dört şeritli yol hadisesini hatırlayın. Hz.Peygamber' i bile sahabeler sorguluyordu. Senin fikrin mi, ayet mi geldi diye. Kendi fikri olduğundan onu eleştiriyor ve farklı önerilerde bulunuyorlardı. Peki şimdi öyle mi? Liderin yanlışını yüzüne söyleyecek kaç partilisi var. Veya eleştiriyi yaptığınızda hangi hücumlara maruz kaldığınızı hatırlayın lütfen.

Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk - 9 ay Önce

Hz. Muhammed yalan, rüşvet ve din istismarcısı olmadığı için Tayyip kadar oy alamaz. İnsanlar yalancı ve rüşvet alan idarecileri sever.

TEK ADAM
TEK ADAM - 9 ay Önce

Aynen katılıyorum. Yalan söyleyen başarılı oluyor.

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 9 ay Önce

SEN NASIL BİR ZİHNİYETE SAHİPSİN.UTANMAZ ADAM.

Hdh
Hdh - 9 ay Önce

Bunlarin alayi geri zeekali karsilastirdiklari olaya bak sozde musluman bir ulkede yasiyoruz boyle insanlar oldugu surece biz zaten ilerleyemeyiz.boyle insanlarida konusturlari icin ayriyetten yaziklar olsun

Büyük Osmanlı
Büyük Osmanlı - 9 ay Önce

Sapık Şerefsiz.

İYİ GÜNLER
İYİ GÜNLER - 9 ay Önce

Çünkü sizin gibi çalmadığı ve yalan söylemeyeceği için.

SIRADAKİ HABER

banner151