Hulusi Akar, kendisine 'Komutanım' diyerek hitap edilmesini istiyor!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın tüm bakanlık personelininj kendisine 'Komutanım' diye hitap etmesini istediği iddia edildi.

Hulusi Akar,  kendisine  'Komutanım' diyerek  hitap edilmesini istiyor!

Gazete Duvar'da  yer alan bilgilere göre, eski Genelkurmay Başkanı ve Millî  Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, yakın çalışma arkadaşları olan TSK’nin komuta kademesinin yanı sıra tüm bakanlık personelinin ‘komutanım’ diye hitap etmesi dikkati çekiyor.

Ankara kulislerinde bunun bizzat Akar’ın tercihi olduğu konuşuluyor.

Akar, mayıs ayında yapılan Anadolu Ankası-2019 ve Deniz Kurdu-2019 Tatbikatı’nda yakasında MSB logosu bulunan lacivert montuyla görüntülenmişti.

Bakan Akar sınır birlikleri denetlemelerinde de bu montu giydi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İskender
İskender - 2 yıl Önce

Asker'in sivil Bakan'a bağlanması başarısını,yerle bir eden bir keyfi uygulama.Mustafa Kemal bile Sivas kongresinde giydiği askeri elbise nedeniyle eleştirilmişti. Kendisine,"istifa ettim demenize rağmen hala askeri elbise ve şapka giyerek kongrelere katılmanız bazı üyelerimiz tarafından uygun görülmemektedir"denmiştir.Yanı sıra,yeni kurulan devletin başına Cumhurbaşkanı olarak görevlendirildikten sonra kendisi bizzat siyasete atılmak isteyen asker arkadaşlarına,"hem siyaset hem askerlik olmaz,ikisinden birini tercih ettikten sonra öbürü ile olan ilişiğinizi keseceksiniz"demiştir.