İBB Genel Sekreteri ve tüm yardımcıları istifa etti

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı olarak yaptığı ilk mesai gününde, son dakika gelişmesi yaşandı.

banner311
İBB Genel Sekreteri ve tüm yardımcıları istifa etti

 İBB'nin mevcut Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısı ve hukuk müşaviri ile birlikte istifa ettiğini duyurdu. Baraçlı, 31 Mart sonrası İmamoğlu ile yaşadığı "makam araçları" polemiğiyle de gündeme gelmişti.

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan ortak bir açıklama yaparak kendi istekleri ile görevlerini bıraktıklarını duyurdular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri, genel sekreter yardımcıları ve 1'inci hukuk müşavirinin isminin yer aldığı bir açıklama yapıldı. 

Açıklama şu şekilde:

"23 Haziran'da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi, demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ve İstanbulluların tercihi ile Sayın Ekrem İmamoğlu başkan olarak seçilmiştir. Kendilerini tebrik ederiz. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine bağlı yöneticiler olarak; demokrasiye olan inancımız, misyonumuza, kendimize ve İstanbul'a olan saygımız nedeniyle yeni yönetimin kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak için büyük bir gayretle yürüttüğümüz görevlerimizi kendi isteğimizle bırakıyoruz. 

Bu kararımızı Başkanlığa iletirken, aynı zamanda siz saygıdeğer İstanbullularla paylaşmayı da bir görev olarak görüyoruz. 

İstanbul'a hizmet etmek için görev alan ve alacak olan herkese başarılar diliyoruz. İstenildiğinde İstanbul'a hizmet tecrübelerimizi yeni yönetim ve ekibi ile her an paylaşmaya hazır olduğumuzun da özellikle bilinmesini isteriz. 

Bugüne kadar icra ettiğimiz görevlerde bize güvenen Sayın Cumhurbaşkanımıza, devlet ricalindeki tüm büyüklerimize ve belediye başkanlarımıza, birlikte İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğumuz 84 bin'e yakın çalışma arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz. 

Aziz İstanbullulara saygılarımızla arz ederiz. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 

Genel Sekreteri: Dr. Hayri Baraçlı 

Genel Sekreter Yardımcısı: Muzaffer Hacımustafaoğlu 

Genel Sekreter Yardımcısı: Mevlüt Bulut 

Genel Sekreter Yardımcısı: Süleyman Karalı 

Genel Sekreter Yardımcısı: Nihat Macit 

Genel Sekreter Yardımcısı: Çağatay Kalkancı 

Genel Sekreter Yardımcısı: Eyyüp Karahan 

Genel Sekreter Yardımcısı: Adil Karaismailoğlu 

1. Hukuk Müşaviri: Ali Karaaslan"

MAKAM ARACI POLEMİĞİ

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 31 Mart’tan sonraki seçim kampanyası döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile makam aracı polemiği yaşamıştı. İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında İBB genel sekreterinin 3 adet makam aracı olduğu söylemişti. Genel Sekreter Hayri Baraçlı program sırasında “Görevimden dolaylı tahsis edilmiş olan müstakil konut bulunmasına karşın hiç oturmadım. İBB Başkan Adayının iddia ettiği gibi üç aracım olmayıp, bulunduğum makama tahsisli bir araç ve şoför bulunmaktadır” mesajı göndermişti. İmamoğlu da “24 Haziran'da yüz yüze konuşuruz. Ben hangi makam arabalarının size ait olduğunu gösteririm. Garajlarda hangi araçlar var, kime tahsisli… Bu süreçte iade etmiş olabilirler. O cumartesi makam araçlarını Yenikapı'ya dizdirecektim. Ben bürokrasinin ne olduğunu çok iyi bilirim. Devlet adamlığını çok iyi bilirim. Bir genel sekreter insanları toplayıp, kahvaltı verip insanları kışkırtmaz. Onun için muhatabım değil. 24 Haziran'da Sayın Genel Sekreter, ben size makam arabalarınızı gösteririm. Benim ne demek istediğimi o anlıyor” demişti.

İMZA YETKİSİ ÇAKILCIOĞLU'NA

İBB Genel Sekreterliği'nin imza yetkisinin geçici olarak Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu'na verileceği öğrenildi. 1961 doğumlu Çakılcıoğlu, 1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü bitirdi. 1989-2014 yılları arasında İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'nda çalıştı. 2008-2012 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Birliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü olarak görev yaptı. 2008 yılından bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapan Çakılcıoğlu, 29 Nisan 2014 tarihinden bu yana Beylikdüzü Belediyesi‘nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 16:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 1 yıl Önce

Butun hırsızlar fetonun cocuklari terk etsin