İBB, İSMEK’e 1676 öğretmen alacak işte şartlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (İSMEK) çalıştırılmak üzere, kısmi süreli (part-time) çalışacak 1676 öğretmen alacak.

banner311
İBB, İSMEK’e 1676 öğretmen alacak işte şartlar

Öğretmen alımı için açılan ihale 23 Eylül'de yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce (İBB) uzun zamandır sürdürülen İSMEK kursları için yeni dönem başlıyor.

İstanbulluların birbirinden farklı konularda eğitim aldığı İSMEK kurslarının öğretmenleri için bu yıl farklı bir uygulamaya gidiliyor. İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’nün önceki yıllarda ‘İSMEK Hizmet Alımı İşi’ adı altında açtığı ihale bu yıl ‘İSMEK Hizmetinde Kısmi Süreli Çalışacak Öğretmen Alımı Hizmet Alımı’ olarak değiştirildi.

Öğretmen alımı ihalesinin 23 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı bildirildi. Öte yandan öğretmen alım ihalesinin teknik şartnamesine göre öğretmenler, dört ayrı grup kriterine göre alınacak. Toplamda 1676 öğretmenin alınacağı şartnameye göre, her grup için 13’er engelli öğretmen de alınacak.

Şartlar neler?

İBB’nin yayımladığı ihale şartnamesine göre alınacak öğretmenlerin gruplara göre dağılımı ve özel şartları şu şekilde:

1. grup: Branşında ön lisans mezunu, meslek lisesi mezunu veya ustalık belgesine sahip 291 part- time öğretmen.
2. grup: Branşında lisans mezunu, ön lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 722 part-time öğretmen.
3. grup: Branşında yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 579 part-time öğretmen.
4. grup: Öğrenim düzeyine bakılmaksızın çevrede ustalığı kabul görmüş olup ustalık belgesi olan, ulusal veya uluslararası projelerde görev almış, usta ve sanatkarlar ile sergi açmış, eseri yayınlanmış, alanı ile ilgili basın-yayın organlarında haberi çıkmış, branşıyla ilgili icrada bulunmuş vb. olan, 32 part- time öğretmen.

Engelli öğretmenler de grup şartlarına tabi olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ERMAN PARTTiME
ERMAN PARTTiME - 1 yıl Önce

2017 gibi aradılar merhaba ismek'e başvurdunuz,haftasonu sınav var gelebilir misiniz ?(8 ay önce başvurmuştum).Dedim ki akp li değilim beni almazlar bir umut gittim.2 Ünv,10 yıl sektör deneyimi,sertifikalarım var. Dedim dayım yok beni almazlar.Sınav yerine gittiğimde kapalı bir bayan,yanından punkçı gibi bir hoca ,yaninda uzun saçlı küpeli bir hoca vardı.Gelen adaylarda hacısından,rockçısına,mini eteklisinden kapalısına herkes vardı. 100 kişi girdik,sözlü,yazılı sınav ve son mülakat ile elene elene 2 kişi aldılar .Oğretmen oldum ve öğrenci memnuniyet oranım yüksek,ben neden işten çıkarılîyorum.1676 kişi işten çıkariılıyor ,yok eğer biz çıkarılmıyorsak evet bunun adiı isdihtam olabilir ,değilse kul hakkı,çünkü bunu hakketmiyorum .Severek ders veriyorum ve işimi seviyorum .Allah aşkına şu siyaseti bizden bi uzak tutun usandık.

Ali Yigit
Ali Yigit - 1 yıl Önce

Doldurur oraya simdi Fetöü ve Pkk li