İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Koç'tan korkutan korona ölümleri açıklaması! Ölümler açıklanandan kat ve kat fazla!

Sağlık Bakanlığı verilerine göre koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşların sayısı 40 bini geçti, rekor ise 394 ölüm ile 30 Nisan 2021’de kaydedildi.

İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Koç'tan korkutan korona ölümleri açıklaması! Ölümler açıklanandan kat ve kat fazla!

Tele1 Ekibi konu üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç’a mikrofon uzattı.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre koronavirüs kaynaklı ölen yurttaşların sayısı 40 binin üzerinde, 24 saatte kaydedilmiş en yüksek vefat sayısı ise 394 ölümle 30 Nisan’da yaşandı. TELE1 Muhabiri Engin Açar, artan ölümler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan’a mikron uzattı.

Açıklama yapan Koç, “Yaklaşık bir aydır ölüm oranında bir artma var. Geçen yılın son üç ayında rakamlar 2-2.5 katına çıkmıştı. Yine ona yaklaşan bir süreç söz konusu. Normalde girdiğimiz 200-210 ölüm sayısı, 350-400 civarında seyrediyor. Geçen yıla göre yüzde 20-30 bir artış var. Bulaşıcı hastalık nedeniyle ölenlerin sayısı, pandeminin başlangıcından bugüne kadar olan sürede 20 binin biraz üzerinde. Hastanelerin yoğun bakımlarındaki yoğunluğun aynısı bize de yansıyor. Bize gelen hiçbir ölüm raporunda, koronavirüs yazmadılar. Bugüne kadar hiç gelmedi öyle bir rapor. Bugüne kadar direkt koronavirüs nedeniyle ölen insan biliyorum ama böyle bir rapor gelmedi” ifadelerini kullandı.

ALİBEYKÖY GASİLHANESİ YİNE YOĞUN!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşların cenazeleri Alibeyköy Gasilhanesi’ne getiriliyor. Cezane araçlarının art arda getirildiği gasilhanede, tabutlar yan yana dizilmiş. Mikrofonun uzatıldığı bir mahalle sakini, yoğunluktan dolayı ek binalar yapıldığını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mış mış miş miş
mış mış miş miş - 7 ay Önce

laga luga yapmayın gerçek veri ne ise onu açıklayın birde hepsi koronadanmı ölmüş her sene standart ölüm oranı onuda paylaşın ya şu milleti bir rahat bırakın bu muhalefette iktidar lehine çalıştığını adımız gibi biliyoruz.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344