İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları Menzil tarikatının elinde

banner155

KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, üç bakanlığın Menzil tarikatının elinde olduğunu söyleyerek, "Emniyet mensupları tayin terfi alabilmek için Menzil'den referans alıyor" şeklinde bir iddia ortaya attı.

İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları Menzil tarikatının elinde
banner170

Katıldığı televizyon programında Cumhuriyet yazarlarının davasıyla ilgili ilginç bir detayı öne çıkaran Tanal, Menzil tarikatının devlet işlerine karıştığını ileri sürdü.

Cumhuriyet iddianamesini yazan savcının FETÖ üyeliği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığını ve buna rağmen serbest bırakılıp görevine devam ettiğini söyleyen Tanal, Cumhuriyet yazarlarının üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme gibi daha hafif bir iddiadan dolayı tutuklu bulunduklarına dikkat çekti.

Tanal, "Daha az ceza gerektiren kişileri tutuklayacaksınız, daha ağır cezalar gerektirenleri serbest bırakacaksınız" dedi.

Mahmut Tanal, Kuran kurslarına kamu arazilerinin ücretsiz verilmesi kararıyla ilgili soruları yanıtladı.

MAHMUT TANAL: ÜÇ BAKANLIK MENZİL TARİKATININ ELİNDE

Tanal, "Geçmişte FETÖ'ye nasıl okullar arsalar tahsil ettiyse, güçlendiyse, kuvvetlendiyse, darbe girişimine kadar geldilerse aynı şekilde yeni FETÖ'ler çıkacak" ifadesini kullandı.

CHP'li Tanal ayrıca bazı bakanlıkların Menzil tarikatının elinde olduğunu da söyledi.

"Şuanda İçişleri, Adalet, Sağlık Bakanlıkları Menzil tarikatının elinde. Emniyet mensupları tayin terfi alabilmek için Menzil'den referans alıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Devlet böyle cemaat kültürüyle idare edilemez. Sizin referansınız liyakat olacak. Liyakatın olmadığı ülkede kayırmacılık vardır, eşitlik olmaz, hukuk devleti olmaz, insan hakları olmaz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
özkan
özkan - 2 yıl Önce

fethulah bunlara ders olmadı herhalde siz atatürkün sözlerini ciddiye almazsanız daha çok darbe görrürsünüz tc devleti şeyhler dervişler tarikatlar devleti olamaz diyor bunların asalaklıktan başka bir hünerleri yok dinse herkes dinini biliyor sizin derdiniz ne herkes bildiği işi yapsın

murat
murat - 2 yıl Önce

aynen de doğru söylemiş şuan bu bakanlıklar bürolar menzil tarikatına bağlandı adamlar masalarında kitaplarını bulunduruyor şifre olsa gerek

SIRADAKİ HABER

banner151