İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun işaret ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı konuştu “Bence toplum Soylu'nun açıklamalarından rahatsız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'in iddialarının ardından Peker'e koruma polisi verilmesinde sorumluluğuna işaret ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan "Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak? Bir görelim bakalım” dedi. Çalışkan, Soylu'nun açıklamalarından toplumun rahatsız olduğunu savundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun işaret ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı konuştu “Bence toplum Soylu'nun açıklamalarından rahatsız”

Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik “Koruma polisimi sen vermedin mi?” iddiasının ardından, Soylu katıldığı bir televizyon programında dosyanın kendisinin üzerinde ‘Demokles’in Kılıcı’ gibi sallandırıldığını belirtti.

Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak ise Soylu, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların ardından Mustafa Çalışkan’a yönelik soruşturma başlatılacağı ve açığa alınacağı iddia edildi.

Soylu’nun suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'a yaptığı açıklamada, Soylu’nun hakkındaki iddialarına ilişkin, “Allah’a sığınıyorum” dedi. 

“Açığa alınmayı bekliyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” dedi. 

“Soylu’nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?” sorusuna ise Çalışkan, “Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil” ifadelerini kullandı.

AA'DAN SEDAT PEKER BELGELERİ

Sedat Peker hakkında çıkartılan yakalama kararının ardından Anadolu Ajansı, 27 Mayıs'ta 'son dakika' koduyla bazı belgeler yayınlamıştı. Emniyet kaynaklarına dayandırılan habere göre, Sedat Peker'e 'DHKP-C tehdidi' bahanesiyle verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edilmişti.

Bu haberin servis edilmesinin ardından sadece birkaç sonra Anadolu Ajansı, son dakika olarak geçtiği 'Sedat Peker'e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi' haberinin paylaşımlarını silmişti. AA, haberdeki belgelerde imzası bulunan isimleri çıkarıp güncelleme yapmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murathan
Murathan - 2 ay Önce

Anadolu Ajansı kendi yaptığı haberlere kendisi de inanıyormu acaba, çok merak ettim. Birilerinin ! Şu Anadolu Ajansının başında oturanlara o kurumun Türk halkına ait olduğunu, milleti yalan haberlerle oyalamanın zamanının çoktan geçtiğini hatırlatabilirmi. Türk halkı uyandı zamanı geldiğinde defolup gideceksiniz