İki kez oy veren kadın gözaltına alındı!

banner155

YSK Başkanı Sadi Güven, sosyal medyada mükerrer oy kullandığı iddia edilen bir kadının gözaltına alındığını açıkladı.

İki kez oy veren kadın  gözaltına alındı!
banner170

Belçika'da oy kullandıktan sonra bir oy da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda kullandığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Aynı isimle farklı kimlikleri taşıyan kişiler olduğunu gördük" ifadesini kullandı.

YSK Başkanı Sadi Güven'in açıklaması şöyle:

"Dün itibariyle sosyal medyada bir haber dolaştı. Belçika’da bir vatandaşımızın oy kullandıktan sonra İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı'nda da oy kullandığına yönelik fotoğraf vardı. Aynı isimle farklı kimlikleri taşıyan kişiler olduğunu gördük. Ancak aynı şahsın fotoğrafını paylaştığını görünce bunu savcılıkla paylaştık. İlgili şahıs gözaltına alındı, tahkikat devam ediyor. Her türlü yolsuzluğun karşısında olacağız. Yasa 5 yıla kadar hapis cezası ön görüyor. Başkasına ait kimliklerle oy kullanan şahıslara 5 yıl hapis cezası var çok açık. Dün de bu kişiyle ilgili ihbarda bulunduk."

NE OLMUŞTU?

24 Haziran seçimleri için bir kişinin, hem Belçika hem de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda oy kullandığı iddia edildi.

Şahsın Facebook hesabından oy kullanılırken çekilen fotoğrafları yer alırken, fotoğrafların altına "2 defa oy kullanmışsın" şeklinde yapılan yoruma "Olsun o kadar" diyerek cevap veriyor. Çifte oy kullandığı iddia edilen şahıs, "Maşallah komşum, oyları çifter çifter kullandın bu herkese nasip olmaz" diye yazılan bir yoruma da, "Bu seferlik öyle oldu" diye yanıt veriyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat Kelle
Cevat Kelle - 9 ay Önce

Bu kadın #DEVAM# değilde #TAMAM # Deseydi ne olur du

Ramazan Toptaş
Ramazan Toptaş @Cevat Kelle - 9 ay Önce

Fark eder mi tamam mı devam mı demesi orta da bir suç var

Oğuz elibol
Oğuz elibol - 9 ay Önce

Daha ne dediği bile belli değil

SIRADAKİ HABER

banner151