İmam, Başkanlık referandumunda 'Hayır' oyu kullanacakları 'hainlikle' suçladı.

Ümraniye'deki camide Cuma vaazı veren İmam Hüseyin Güleç, Başkanlık referandumunda 'Hayır' oyu kullanacakları 'hainlikle' suçladı. Cemaat imama tepki gösterdi.

İmam, Başkanlık referandumunda 'Hayır' oyu kullanacakları 'hainlikle' suçladı.

Türkiye Başkanlık referandumuna adım adım yaklaşıyor. Hükümet, yaptığı açıklamalarla referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacakları hedef alıyor. Sokaklarda ‘Hayır’ bildirileri dağıtanlar gözaltına alınıyor.

EVET PROPAGANDASI CAMİDE

‘Evet’ propagandası ise camilere kadar girdi. Ümraniye Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç, 03 Şubat 2017 tarihinde Ümraniye İmes Sanayi Camii'nde verdiği Cuma vaazında Başkanlığa Hayır diyenleri gafillikle, hainlikle suçladı, AKP’nin icraatlarını sayarak ‘Evet’ propaganda yaptı.

İmam Güleç vaazında “Kötüye gidiyor işler diye esnafın moralini bozmaya çalışıyorlar. İşler kötüye gitmiyor, iyiye gidiyor, kötüye gidiyor diyenler kötüye gidiyor diyenlere bakacaksınız” ifadelerini kullanarak, ekonominin kötüye gittiğini söyleyenleri hedef aldı.

“GÖZLERİNİZ DİZLERİNİZE AKSIN…”

AKP döneminde açılan köprü ve otoyolların isimlerini sayan İmam Güleç “Bugünkü Hayırcılar, kimdir bunlar? Dünyanın en büyük havalimanını istemeyenler. Yavuz Selim Sultan Köprüsü'nü hazmedemeyenler. Gözünüze dizinize dursun dedi ya Başbakan durmasın gözleriniz dizlerinize aksın aksın. Utanmadan gezsin onlar. İşte bunlara karşı çıkanlar Marmaray, Avrasya ve Esenler istemeyen Hayırcılar bunlar işte Hayırcılar” ifadelerini kullandı.


“KATİLLER BUNLAR”

Güleç’in ‘Hayır’ oyu verecekler için kullandığı “15 Temmuz'daki bu milletin iradesiyle, bu milletin istikrarıyla oynayan katiller bunlar. Faturayı ödesinler o faturayı” ifadeleri Cuma namazı için camiye gelen cemaatin tepkisini çekti. Cemaat, Güleç’e “Hocam hepimiz camideyiz. Hayır diye düşünenler de var. Camii burası” diye tepki gösterdi.

“HAİN DİYORSUNUZ”

Cemaatin tepkisinin ardından İmam Güleç “Biz Hayırcılara da saygılıyız Evetçilere de saygılıyız. Herkes hürdür iradesini söyler, fikrini söyler. Size bir şey dediğimiz yok” dedi.

Cemaattekiler ise “Hain diyorsunuz, ne diyorsunuz? Yapmayın böyle” diye tepki göstermeye devam ettiler.

İmam Hüseyin Güleç vaazını “Değerli kardeşlerim, namazdan sonra 57 tane cami için yardım toplanacak Allah yardımlarını kabul eylesin” diyerek sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan
Özkan - 4 yıl Önce

hayır korkusu sardığı için cami resmi yer farketmiyor.heryerde anti hayır kampanyası başladı.bu halk camide bile siyaset yapan bu yobazların sahtekarlık ve ahlaksızlıklarına h a y ı r diyerek cevap verecektir.

Yusuf ATMACA
Yusuf ATMACA - 4 yıl Önce

Hiç bu kadar vatan haini olmak istememiştim Inanamıyorum

Ahmet MERİÇ
Ahmet MERİÇ - 4 yıl Önce

aaaaa siz buna imammı diyorsunuz.....bizim orda bunun gibilere göt kılı diyoruz...akp iktidarının 15 nci yılında gelinen nokta burası efendimizin makamını göt kıllarıyla doldurdular......

Fatih23
Fatih23 - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun sana.Allah senin belanı versin kendi menfaatin için dini kullanıyorsun yeter artık. Madem akp yi o kadar seviyorsun iştigal et akp ye üye ol sana bi koltuk bulurlar.sonuna kadar defalarca hayır.

Fatih23
Fatih23 - 4 yıl Önce

O 57 camiye toplanan yardımlar kime gidecek acaba ihtiyaç sahiplerine mi yoksa evet diyenlerin cebine mi.sonuna kadar defalarca hayır

As
As - 4 yıl Önce

Cübbeni çıkar da siyasete atıl hocaaaa

Börteçine
Börteçine - 4 yıl Önce

hadi gelde kuş beyinlinin arkasında namaza dur.bunlar sapkınlıkta helak olmuş kavimleri de geçtiler.Allah ıslah eylasin.

Muhammet
Muhammet - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun acaba aldığınız maaş helal mi seni gidi namaz kıldırma memuru seni