İmam eskisi Mehmet Boynukalın skandal ifade sonrası twitter hesabını kapattı!

Ayasofya’nın eski imamı Mehmet Boynukalın, yaptığı açıklamalarla tartışılmaya devam ediyor.

İmam eskisi Mehmet Boynukalın skandal ifade sonrası twitter hesabını  kapattı!

Mehmet Boynukalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisini eleştiren vatandaşlara skandal ifadeler kullandı.

İçki yasağına karşı yaptığı açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çeken Boynukalın, kendisine maaşını içkiden alınan vergilerle verildiğine dair söylenen sözlere tepki gösterdi.

Boynukalın yaptığı paylaşımda, “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” ifadelerini kullandı.

Boynukalın devamında ise şunları söyledi:

"Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var. 

Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.

Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım."

Yaşanan bu olay sonrası Mehmet Boynukalın'ın  twitter hesabını kapttığı görüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adsız
adsız - 8 ay Önce

Ne din adamı.Ağzından kindarlık suyu akıyor.Dindar nesil nasıl kindar nesil olmuş.
Bunu okuyan dinden uzaklaşır.ıştcı selefi kafası ,iktidar olsalar muhaliflere yaşam hakkı vermezler.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344