İmamdan Ecevit’e ağır hakaret "Altı bezlenen, altını ıslatan bir başbakan!"

banner155

Karabük’te her ay düzenlenen imamlar toplantısında büyük bir skandal yaşandı.

İmamdan Ecevit’e ağır hakaret "Altı bezlenen,  altını ıslatan  bir başbakan!"
banner170

Yenice Merkez Yeşil Cami'de 18 Aralık günü yapılan toplantıya imam olan Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman misafir olarak katıldı. Siyasi mesajlar veren Yaman AKP'yi överken eski Başbakan Bülent Ecevit için ağır bir hakarette bulundu. Mehmet Yaman konuşmasında, “Geçmiş hükümetlerin bize ne verdiği ortada, bu hükümetten istediğimizi alıyoruz. Geçmişte bu yakınlığı göremiyorduk. Kendine mukayyet olamayan başbakanlardan, altı bezlenen, altını ıslatan Başbakan'dan bu millete ne fayda gelir” dedi.

‘ASANSÖRSÜZ ÜST KATA ÇIKAMAYAN…'

Bu sözler tepki çekerken SÖZCÜ'ye konuşan Yaman yine şu şaşırtan açıklamayı yaptı: “O toplantıda geçmiş dönemlerde yaşadığımız sıkıntılardan söz ettim. Ecevit'in sağlık problemleri vardı, bunu herkes biliyor. Asansör olmadan bir üst kata çıkamayan bir başbakan vardı. Sağlık problemi olan Ecevit'e hükümet kurdurdular dedim.”  Yaman, Ecevit için “Altını ıslatan başbakan” sözünü söyleyip söylemediği konusunda ise “Söylediğimi hatırlamıyorum, ama söylediysem de özür dilemesini bilirim” dedi.

“DENSİZLİK YAPTI”

Müftü Mehmet Bayam ise Ecevit'e hakaret eden sendikacı için, “Kendisini biz misafir ettik. Sendikal faaliyetler hakkında bilgi beyan etmesi için söz hakkı verdik. Ama bu arkadaşımız sendika işlerini aştı. Bizi zora soktu. Böyle konuşacağını bilseydim elbette söz hakkı vermezdim. Densizlik yaptı. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bizler devlet memuruyuz ve bu ülkenin devlet adamlarına laf söylemeyi hoş görmeyiz. Dinimiz, ölülerin arkasından konuşmayı men eder” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
solmaz
solmaz - 1 yıl Önce

Allah kimseye dert verip derman aratmasın. O yaşı ve prostatın alasını yaşaman ve altına s........ dileği ile

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Hayatim boyunca hep sagci olarak kaldim ve olene dek boyle kalacam. Lakin bu imam bozuntusu mahlukatin soyledikleri ne dinimizle ne de insanlik adina baglasan bir durum yok ve ne hikmetse herseye konusan AKP liler bu duruma sesiz kaliyor. Insan sagligi bozulmus yas olmus 80 veya kac ise bunu hele birde basbakan olan biri icin soylenecek kelimeler degildir. FETOCU savci kalmadi diyorlar simdiki savcilarimiz ne is yapar peki neden hareket gecmezler ?

a .ahmet
a .ahmet - 1 yıl Önce

bu imamlar baya cogaldi dini idolojo porupogandaya donusturuyorlar en buyuk kotulugu yapiyorlar

yılmaz özdemir
yılmaz özdemir - 1 yıl Önce

Adi herif bu gün biraz saygınlığınız varsa oda ecevit sayesinde birde utanmadanhakaret ediyorsunuz

Yurt
Yurt - 1 yıl Önce

Bu zaat hem okumuş cahil olmaması lazım iken hemde diyanet işlerind görevl iymiş Allah'ım bizi böyle düşünenler den eyleme

Yurt
Yurt - 1 yıl Önce

Bu zaat hem okumuş cahil olmaması lazım iken hemde diyanet işlerind görevl iymiş Allah'ım bizi böyle düşünenler den eyleme

cevher
cevher - 1 yıl Önce

insan hasta olamaz mı siz de beter olursun inşAllah.din adamlarına yakışmayan şey böyle sağcılık solculuk önemli değil insan olmak lazım.milliyetçilik mı beş parmak dağ.yaz.

Erkan
Erkan - 1 yıl Önce

Hayirdir emserim imami niye kücük görüyorsunuz chp ve ataist agziyla haber yapyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner151