İmamoglu Yeni Zelanda'da şehit olan Müslümanlar için Yasin okudu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da yaşanan katliamda hayatını kaybedenler için Eyüp Camisi'nde Yasin okudu. Kaynak: İmamoğlu, Yeni Zelanda'da katledilen müslümanlar için Yasin okudu

31 Mart seçimlerine yönelik siyasi partilerin seçim çalışmaları devam ediyor. Eyüpsultan'da miting yapan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, mitinginin ardından Yeni Zelanda'da yaşanan saldırının ardından saldırıda hayatını kaybedenler için dua etti.

YASİN OKUDU

İmamoğlu, mitingin ardından Eyüpsultan Camii'ne giderek, Yeni Zelanda'da cuma günü namaz vaktinde vahşice öldürülen Müslümanlar için Yasin okudu. Yasin'i cüz üzerinden okuyan İmamoğlu, Yasin Suresi'nin ardından öldürülen Müslümanlar için dua etti.

YENİ ZELANDA KATLİAMI

Yeni Zelanda'da geçtiğimiz cuma günü gerçekleşen ve dünya gündemine oturan saldırıda 49 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Velican Oduncu
Velican Oduncu - 5 ay Önce

Siyasi partiler ellerinizi çekin İslam dininden. Camilerimize siyaset sokmayın. Hangi niyetle olursa olsun yanlış. Akp de yapsa chp de yapsa yanlış

tuncer
tuncer - 5 ay Önce

aha chp genel başkanı olacak lider. adam kuranı kerim bile okuya biliyo daha ne olsun

SIRADAKİ HABER