İnce'nin fiziği Melih'in kimyasını bozdu

Sabah yazarı Melih Altınok, epey bir zamandır Muharrem İnce'nin fizik öğretmeni olmasına takmış durumda. İnce'nin fizik öğretmenliğini hafife almak için elinden geleni yapan Altınok, bugün de İnce'yi "lise fen bilgisi"hocası ilan etti.

İnce'nin fiziği Melih'in kimyasını bozdu

Oysa fen bilgisi dersi, liselerde değil ortaokulda var. 

İnce'nin fizik öğretmenliği yaptığı dersanenin Hüseyin Gülerce'ye ait olduğunu da vurgulayan Altınok, Gülerce'yi "dönemin cemaatçisi"olarak tarif etti. 

Altınok'un kimyası bozuk yazısı şöyle:   

İNCE'NİN FİZİĞİ

Muharrem İnce'den bahsederken "fiziğiyle gündeme gelmeye çalışan siyasetçi" dememe takılan okurlarımız olmuş.
Diyorlar ki, "Bir zamanlar mankenler 'yalnızca fiziğimizle gündeme gelmek istemiyoruz' diye yakınırlardı.
Bu duruma nazire mi yapıyorsunuz?" Hayır!
Böyle söylüyorum, çünkü çoğu zaman Einstein ya da Hawking gibi kuramsal fizikçi edasıyla konuşmasından da anlayacağınız üzere İnce bir Lise Fen Bilgisi hocası. Yani fiziğe "ilgisi" olan, böyle anılmak isteyen o.

Pek çok kişi de siyasetçi İnce'nin fizikçiliğine şahitlik ediyor zaten.
"Dönemin Cemaati"nin önemli isimlerinden olan Hüseyin Gülerce'den dinleyin:
"Özel Yalova Dershanesi'ni açmıştık. Muharrem İnce geldi, 'Hocam benim doğuya tayinim çıktı ama ben gitmek istemiyorum. Yalova'da kalmak istiyorum. Bana dershanenizde iş verir misiniz?' dedi. Bunun üzerine 1 yıl bizde fizik öğretmenliği yaptı." 
Üstelik internet sitelerinde İnce'nin öğrencilerinin yazdıklarından, fazla sıkıştırmayan... Tahtada işler sarpa sarınca ya da zor bir soru gelince "boş verelim" diyen... Yani sevilen de bir fizikçi olduğunu görüyoruz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER