İran’dan Terör devleti Ermenistan’a destek. Kayıtlar ortada!

Azerbaycan ile Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki çatışmaları sürerken, İran’ın Azerbaycan Türklerine karşı yaptığı ihanetin görüntüleri sızdı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İran sınırından Ermenistan’a silah ve askeri malzeme taşındığı yönündeki iddiaları ise yalanlamıştı.

İran’dan Terör devleti Ermenistan’a destek. Kayıtlar ortada!

Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında gerginlik devam ederken, bölgeye yönelik bir gelişme yaşandı.

İran’ın Ermenistan askeri araçlarına petrol gönderdiği ortaya çıktı. Görüntüleri, İran sınırları içerisindeki Güney Azerbaycan'da yaşayan Türkler paylaştı.

Güney bölgede yer alan Suriye ve Irak tarafında yer alan Rus askeri araçlarının İran sınırından geçip Ermenistan’da Karabağ’a gönderildiğinin görüntüleri ortaya çıktı.

İran sınırında bulunan Türkler ise, Ermenistan’a yardım gitmemesi için yola barikat kurdu. Söz konusu video görüntüsünde Iran’daki Türklerin ateş yolu ateşle kapatarak engellemeye çalıştığı görüldü.

İRAN DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ise İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İran sınırından Ermenistan’a silah ve askeri malzeme taşındığı yönündeki iddialara ilişkin ise silah sevk ettiği iddia edilen kamyonların da normal ticari ürünler taşıdığını kaydetmişti.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344