İslam dünyasında Türkiye'yi Perinçek temsil etti!

İslam karşıtı sözleri ve tavırlarıyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in hamlesi tepki çekti.

İslam dünyasında Türkiye'yi Perinçek temsil etti!

İslam karşıtı sözleri ve tavırlarıyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Afganistan’da Sürdürülebilir Barış ve Güvenlik” başlığı ile toplanan Dünya İslami Uyanış Kurultayı’na katıldı. Bu kurultayda Perinçek Türkiye'yi temsil etti.

İran merkezli Dünya İslami Uyanış Kurultayı, bu yıl ilginç bir ismin katılımıyla gerçekleşti. Arege günü toplanan kurultaya, Türkiye'den Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldı.

Rusya, Çin, İran, Pakistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Irak ve Hindistan gibi ülkelerin katılım sağladığı konferansa Türkiye’den ise İslam karşıtı söylemleriyle bilinen ve Çin'in Doğu Türkistan Müslümanalarına yönelik zulümlerini öven Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldı.

Zirve’nin açılış konuşmasını İran İslam Devrimi Rehberi Dış ilişkiler baş danışmanı ve Dünya İslami Uyanış Kurultayı Genel sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 gün Önce

İslam adına ahkam kesen siyasi İslamcısı, siyaset İslamcısı, istismarcısı ve samimi olanlar uykuda mısınız ekmek elden gidiyor. Pazara yeni tezgah açanlar var. Ses verİn.