İsmail Kahraman Akşener'e davetiye göndermedi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman 23 Nisan sebebiyle Meclis'te düzenlenecek resepsiyon için İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e davetiye göndermedi.

İsmail Kahraman Akşener'e davetiye göndermedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis’te düzenlenen resepsiyonda, Meclis'te temsil edilmeyen partilerin liderlerine bile davetiye gönderilirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e gönderilmemesi dikkat çekti.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, İYİ Parti Genel Sekreteri Aytın Çıray konuya ilişkin “Bizlere davetiye geldi ama sayın Genel Başkanımıza gelmedi” dedi.

Meclis'te temsil edilmeyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, resepsiyon davetiyesi gönderildi. Akşener'in lideri bulunduğu İYİ Parti, CHP'den 15 milletvekilinin geçişiyle Meclis'te grup kurma hakkı da elde etmişti.

KAHRAMAN İLE AKŞENER DAVALIK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman birbirleriyle davalı bulunuyor. Akşener, Kahraman'ın kendisi için “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullanması üzerine bir açıklama yapmış ve ‘'Bunu namusuma bir saldırı olarak değerlendiririm. Bir kadının soy isminin nasıl ve ne şekilde değişeceği bellidir. Kendini dindar olarak gösteren bir kişi, dine de yakışmayacak ifadeler kullanmıştır'' demişti.

Kahraman da bu açıklama üzerine ‘'Hakaret'' iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş, Akşener için, ‘'Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesiz, cahil ve art niyetli, taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi'' ithamın yapmıştı. Kahraman Akşener hakkında 50 bin liralık, Akşener de Kahraman için 1 liralık tazminat davası açmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 4 yıl Önce

TÜRK MİLLETİ 24 HAZİRANDA DAVETİYE GÖNDEREÇEKTİR

hulusi kavas
hulusi kavas - 4 yıl Önce

yazıklar olsun yol verirsen deliye pisler halıya orası bbanın malı mıki bir genel başkanı davet etmiyorsun yazıklar olsun size işte bunun için iyi parti

Erdal Demireli
Erdal Demireli - 4 yıl Önce

Belliki meclisi babasindan miras kalan ciftlik saniyor

ismet olcay kanat
ismet olcay kanat - 4 yıl Önce

Tııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 4 yıl Önce

Meclis başkanın babasının çiftliği değil mi?...İstediğine davetiye gönderir,istediğine göndermez...


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344